• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Велике будівництво" Зеленського запускає кардинальний перегляд роботи Укртрансбезпеки

Останні два роки в ході програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" ведеться масштабне будівництво і ремонт доріг по всій Україні

Реклама на dsnews.ua

Щоб зберегти належний стан доріг після ремонту на довгі роки, Мінінфраструктури ініціює кардинальні зміни в роботі Державної служби безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки), повідомив політичний експерт Сергій Биков.

"Велике будівництво" Зеленського запустило цілу низку змін на дорогах — тому що ця президентська програма не тільки про асфальт. Дороги — як прозора вітрина нашої країни. Через неї дуже добре видно, чи є в цьому будинку порядок і чи дотримуються люди в ньому законів", — пише Сергій Биков.

За словами експерта, передусім зміни торкнутися кадрової політики в Укртрансбезпеці.

"Кадрові зміни охоплять всю структуру служби. Очікується, що конкурси на нових інспекторів будуть проведені за моделлю, добре відомою нам по патрульних у Нацполіції, але з урахуванням тих недоліків, які вона мала", — пише Сергій Биков.

Низка змін у роботі служби буде повʼязана також з установкою на нових дорогах систем автоматичного габаритно-вагового контролю. Так, з 2020 року по всій Україні вже встановлено 52 WIM-майданчики, до кінця року мережу планують розширити до 102.

"Парламент вже прийняв закон про автоматичні штрафи за порушення габаритно-вагових норм. Тепер дані з майданчиків "Зважування-в-русі" (WIM-комплексів), встановлених на відремонтованих дорогах, стануть підставою для штрафів. Норми вступлять в силу вже з 1 жовтня. Максимальний штраф за порушення — 51 тис. грн ", — додав експерт.

Биков також повідомив, що ДСБТ уже запустила е-сервіс з надання державних послуг "Шлях". Системою вже скористалися понад 5 тис. перевізників.

"Зараз у системі працює модуль замовлення та обліку дозволів. Також скасована плата за бронювання дозволів і стала доступною інформація про наявні дозволи у всіх учасників ринку. Надалі ця система повинна стати єдиним вікном сервісів від ДСБТ", — повідомляє Биков.

Нагадаємо, у 2021 році в рамках програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" планують відремонтувати та реконструювати чотири з половиною тисячі кілометрів державних доріг та дві тисячі кілометрів місцевих. 

    Реклама на dsnews.ua