• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Більшість справ проти Порошенка не мають перспектив, слідчий ДБР

Реклама на dsnews.ua

У більшості кримінальних проваджень щодо п'ятого президента, лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка, немає перспектив

Про це заявив начальник 3-го відділу Управління з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених службовими особами, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань Олег Корецький, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Звільнення з Державного бюро розслідувань я не боюся. Я вважаю, що в більшості тих кримінальних проваджень, які сьогодні розслідуються ДБР і де фігурує Порошенко, немає перспективи. Зокрема, у виробництві, що стосується законності призначення Семочко на посаду першого заступника глави Служби зовнішньої розвідки", - сказав він.

Корецький вважає, що його рішення про закриття однієї з справ Порошенко, яка стосується ПРАТ "Завод "Кузня на Рибальському" (раніше - "Ленінська кузня"), на 100% законно й обґрунтовано.

"На мою думку, відсутня подія злочину, тобто відсутня ухилення від сплати податків. Вчора я це свою постанову направив в Офіс генерального прокурора, щоб згідно з законом його перевірив прокурор, який наглядає за процесом розслідування кримінальної справи. Побачимо, яке буде прийнято рішення. Хоча я допускаю, що на цього прокурора буде досить потужний тиск", - зазначив він.

Слідчий ДБР зазначив, що по більшості виробництв ДБР, в яких фігурує Порошенко, були проведені в повній мірі всі необхідні слідчі дії.

"У січні-лютому 2020 року я підійшов до тодішніх керівників ДБР Олександра Соколова та Олександра Бабикова, і доповів їм про те, що, на мою думку і думку слідчих, по ряду виробництв потрібно приймати рішення про їх закриття. Оскільки перспективи їх розслідування, а всі необхідні слідчі дії виконані", - розповів він.

За словами Корецького, керівництво ДБР сказало йому продовжувати розслідувати ці справи, він озвучив іншу позицію, і після цього на нього почався "досить сильний тиск".

"Минуло близько місяця, і вони поставили мене перед фактом, що я повинен піти з ДБР, повинен звільнитися. Мені сказали, що вони мене не бачать, нам потрібна посада". Я сказав, що не буду це робити. Приблизно два тижні тому мене набрали кадри і кажуть, що приходь до нас, будемо вручати тобі повідомлення про звільнення у зв'язку з скороченням твоєї посади", - повідомив він.

Корецький заявив, що він сам не має наміру звільнятися з ДБР. Він підкреслив, що чотири рази проходив поліграф в період проходження конкурсу в ГБР і роботи в ГБР.

"Останнє було приблизно два місяці тому. І за результатами всіх цих поліграфічних досліджень не було встановлено жодних порушень законодавства з мого боку. І ніхто з керівництва ДБР нічого не сказав два місяці тому", - зазначив він.

Нагадаємо, слідчий ДБР Корецький розслідує більшість кримінальних проваджень щодо п'ятого президента, лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка.

Як повідомляла "ДС", Олег Корецький публічно заявив про тиск на нього з боку керівництва Держбюро розслідувань у розслідуваннях виробництв, в яких фігурує Петро Порошенко. Зокрема, керівництво ДБР вимагало визнати телеканал "Прямий" речовим доказом, що дозволило б заарештувати медіа.

За словами Корецького, прокурора, який не хотів оголошувати про підозру Петру Порошенку у справі про призначення Сергія Семочко, звільнили. За його словами, перший заступник ДБР Олександр Бабіков особисто визнав, що в "справі Семочко" немає складу злочину.

Крім того, Корецький закрив кримінальну провадження щодо Порошенка, яке стосувалося продажу ЗАТ "Завод Кузня на Рибальському".

У Держбюро розслідувань заперечують факти тиску на слідчих і стверджують, що заяви Корецького політично мотивовані.

    Реклама на dsnews.ua