• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Більшість українців не довіряють офіційній статистиці по COVID-19, — опитування

Офіційній статистиці про кількість заражених COVID-19 довіряють лише 19% населення України, причому в останні місяці спостерігається помітне зростання недовіри

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group, інформує "ДС".

Якщо у вересні 2020 року питома вага тих, хто в цілому відчував недовіру, становив 58% дорослого населення України, то в січні поточного року він зріс до 67%.

Найчастіше недовіру пов'язано з тим, що офіційна статистика нібито применшує число хворих (39%), рідше — з нібито мають місце завищенням таких даних (28%). Відповідно, за цей же період скоротилася частка тих, у кого офіційна статистика по даному питанню викликає довіру (з 28% до 19%).

До числа факторів, що мають деякий вплив на рівень довіри або недовіри до офіційної статистики, можна віднести місцевість і регіон проживання. Так, серед жителів обласних центрів питома вага тих, хто довіряє статистиці вище, ніж серед жителів інших міст і сільського населення (відповідно, 24% проти 18% і 17%). У регіональному розрізі найбільш високий по країні рівень недовіри до офіційної статистики зафіксовано в Західному регіоні (72%).

Нагадаємо, за даними соцопитувань більшість українців не хочуть вакцинуватися від коронавируса навіть безкоштовно.

    Реклама на dsnews.ua