• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Боррель висловить Лаврову все, що в Євросоюзі думають про вибори до Держдуми

Високий представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жосеп Боррель має намір висловити позицію ЄС щодо виборів до Держдуми Росії особисто міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову на полях сесії Генеральної Асамблеї ООН

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спікер ЄС Пітер Стано на брифінгу в Брюсселі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Без незалежної та неупередженої спостережної місії, яку зазвичай організовує ОБСЄ/БДІПЛ, важко побачити, як насправді були проведені ці вибори, але ми маємо повідомлення від незалежних місцевих спостерігачів, що там було багато порушень… Це питання — російські вибори та загальна ситуація — може стати предметом обговорення міністрів закордонних справ ЄС сьогодні ввечері. Також запланована зустріч високого представника з міністром закордонних справ Росії, і про це також ітиметься", — сказав представник ЄС.

За його словами, за будь-яких обставин позиція ЄС буде передбачуваною, конструктивною та професійною.

"З нашої сторони можна чекати лише конструктивного залучення, спроби порушити ті питання, що належать до спільних інтересів або викликають занепокоєння ЄС. Росія є постійним членом Ради Безпеки ООН, тож є глобальні питання, які неможливо вирішити без її участі", — сказав Стано.

Як писала "ДС", за даними офіційного екзитполу, на виборах в Держдуму РФ перемагає "Единая Россия". Правляча партія набирає 45,2%. Далі слідують КПРФ — 21%, ЛДПР — 8,7%, "Справедлива Росія" — 7,9%.

Європейський Союз не визнаватиме результати виборів до Держдуми в окупованому Криму.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua