• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

ЄС вважає, що вибори в Держдуму Росії пройшли в атмосфері залякування: голосування в Криму не визнає

Вибори в Державну Думу Росії пройшли з численними порушеннями, і Європейський Союз ніколи не визнає їх результати в тимчасово окупованому РФ Криму

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / РИА-Новости
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу представник Єврокомісії Петер Стано, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду,

"ЄС вірить у важливість вільних і чесних виборів, де б вони не відбувалися. Протягом останніх кількох днів ми бачили, що вибори до Держдуми та регіональні вибори проходили в атмосфері залякування критиків і незалежних голосів, та без визнаних міжнародних спостерігачів", – сказав Стано.

Він зазначив, що в ЄС шкодують про рішення Росії обмежити формат міжнародної місії ОБСЄ зі спостереження за виборами.

"Ми взяли до уваги інформацію надійних джерел, які повідомляли про низку серйозних порушень під час голосування. Перед виборами чинився великий тиск на опозицію, громадянське суспільство активістів, правозахисників. Все це робилося, щоб змусити мовчати будь-які критичні голоси", – додав речник.

Стано наголосив, що ЄС ніколи не визнає результати російських виборів в незаконно анексованому Криму.

"Тому що Крим – це Україна. Ми також стурбовані тим, що мешканцям непідконтрольних Києву українських територій на Донбасі видавали російські паспорти, щоб вони голосували на цих виборах. Це суперечить Мінським угодам", – сказав він.

Як повідомлялося, на виборах до окупованого Криму приїхали кілька маргінальних європейських політиків, яких Москва назвала "міжнародними спостерігачами".

Як писала "ДС", за даними офіційного екзитполів, на виборах в Держдуму РФ перемагає "Единая Россия". Правляча партія набирає 45,2%. Далі слідують КПРФ — 21%, ЛДПР — 8,7%, "Справедлива Росія" — 7,9%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua