• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Британія допоможе Україні будувати ракетні катери, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Міністр оборони України Андрій Таран і Державний секретар з питань оборони Великобританії і Північної Ірландії Бен Уоллес в Лондоні підписали Меморандум про посилення співпраці у військовій і військово-технічній сферах

Про це йдеться в повідомленні пресслужби президента України, передає "ДС".

Меморандум передбачає залучення фінансування Британської експортно-кредитного агентства в розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.

Це має суттєво підвищити ефективність і скоротити терміни реалізації спільних проектів в оборонній сфері, що є критично важливим в умовах загострення ситуації, яке триває в Чорноморському регіоні.

Більш детальної інформації про меморандум в Офісі президента не вказали.

Однак, за даними інформованих джерел, домовленість, досягнута для підписання цього документа, передбачає переоснащення Збройних сил України сучасними ракетними катерами, які сумісні зі стандартами НАТО і будуть здатні закрити потребу в кораблях такого класу в Чорному і Азовському морях. Про це повідомляє "Європейська правда".

У посольстві Великобританії в Україні раніше підтвердили, що меморандум, який готується до підписання, передбачає "підтримку суднобудівних потужностей" в Україні.

"Україна матиме можливість спостерігати та навчатися під час побудови перших кораблів у Британії, паралельно з модернізацією власного судновиробництва", — відзначили в дипмісії.

За даними ЗМІ, два перших корпуси будуть виготовлені на британській верфі за участю фахівців українського підприємства-виробника, яке визначить Кабінет міністрів. Надалі все виробництво — від збору корпусів до оснащення кораблів озброєнням — буде відбуватися в Україні, на верфі, яку уряд вибере і погодить з британською стороною.

Для фінансування робіт уряд Сполученого Королівства надасть позику на 10 років на суму до 1,25 млрд британських фунтів ($ 1,6 млрд за поточним курсом). Кошти підуть також на будівництво портової інфраструктури для базування цих кораблів в Очакові.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Володимир Зеленський анонсував підписання угоди між Україною та Великобританією про розвиток українського військово-морського флоту.

    Реклама на dsnews.ua