• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Британські журналісти попереджають про небезпеку діяльності російських агентів в Дніпрі, — політичний експерт

Парамілітарні утворення, на кшталт "Муніципальної варти" в Дніпрі, є загрозою територіальній цілісності держави. Саме так утворились "ЛДНР"

Тарас Семенюк
Тарас Семенюк
Реклама на dsnews.ua

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив політичний експерт Тарас Семенюк, коментуючи розслідування британського журналіста Тіма Вайта "Russia returns to Ukraine: oligarchs, criminals and local elites", яке вийшло 26 жовтня, передає "ДС".

"Не одним Pandora-гейтом багата країна, його доповнить тепер Філатов-гейт. Вчора в Лондоні відбулась презентація журналістського розслідування, в якому мова йде про російських агентів на службі мера Дніпра в так званих муніципальних дружинах. Про це раніше говорила депутат Соломія Бобровська з власних інсайдерських джерел. Світова преса про Україну знову в негативі. Негативний репутаційний капітал збільшуємо", — зауважує він. 

Семенюк звертає увагу на те, що в розслідуванні британців "Муніципальна варта" в Дніпрі розглядається в якості приватної армії міського голови. 

"Чи знають про це в Офісі президента? Мають бути в курсі, адже виникають майже непідконтрольні центральній владі території, де є свої силові структури, а національні інституції не мають ваги. Можливо, таким чином в Дніпрі місцева влада інтерпретує децентралізацію, але, як на мене, приватні силові структури ніякого стосунку не мають до реформи", — вважає експерт.

Семенюк додає, що за словами місцевих, в Дніпрі діє суцільна схема із залякування активістів, журналістів, незгідних чиновників. "Такий порядок речей небезпечний, бо право на застосування сили і контролю має виключно центральна влада через МВС. Будь-які інші парамілітарні утворення є загрозою територіальній цілісності держави. Саме так утворились ЛДНР", — зауважує він. 

На думку Семенюка, центральна влада має жорстко викорінювати ще в зародку подібні сепаратистські паростки.

Документальний фільм "Росія повертається в Україну: олігархи, криміналітет та місцеві еліти" — перший 30-хвилинний фільм із серії розслідувань нових загроз безпеці, які виникають через активізацію мереж російських агентів в Україні та інших країнах Східної Європи.

Автором фільму є журналіст-розслідувач Тім Вайт, відомий своїми гучними розслідуваннями російських гібридних впливів: "Nothing but lies: Fighting fake news" (викриття російської пропаганди та гібридних впливів Кремля), а також "One World Cup, One War, How Much Corruption" (про корупційну співпрацю з Росією під час вибору країни-господаря Світового Кубку-2018).

Автор показує механізми посилення російського впливу на українські регіони, роль та завдання кожного елемента конструкції російської гібридної агресії. Зокрема, роль місцевих політиків та представників кримінальних кіл.

    Реклама на dsnews.ua