• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Буданов, Мойсюк, Сирський: Безугла назвала "претендентів" на посаду Залужного

Заступниця голови оборонного комітету Верховної Ради, нардепка Мар'яна Безугла заявила, що в рамках "зміни стратегії" у 2024 році посаду Головнокомандувача ЗСУ можуть обійняти очільник ГУР Кирило Буданов, генерал ДШВ Євген Мойсюк або командувач Сухопутних військ та східного фронту Олександр Сирський

Мар'яна Безугла
Мар'яна Безугла / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Безугла пише у Telegram, повідомляє "ДС"

Депутатка не каже, звідки у неї дані і про "заміну" чинного головкома ЗСУ Валерія Залужного, і про саме таких "претендентів" на посаду, яку наразі обіймає головком. Залужного вона порівнює з "диригентом українського війська", який міг би "змінити музику війни". 

На думку Безуглої, Буданов — людина, "здатна на дуже сміливі рішення".

"Фактично не має лімітів креативу та стоп-сигналів, тобто для нього зайти на історично українські землі, кхм, трохи східніше; переробити сухопутну бригаду в БПЛА-підрозділ чи звільнити з десяток генералів не матиме ментальних перешкод", — пише нардепка.

При цьому глава ГУР, на думку Безуглої, має "обмежені знання про структуру та функції ЗСУ". А його призначення,пише нардепка, "може породити корупційні ризики та інтриги, які необхідні для спецслужби, але не для армії".

Мойсюка Безугла характеризує як "аполітичного технократа, не схильного до кулуарних розборок".

Він, вказує депутатка, "прекрасно знає, хто є хто в ЗСУ".

Але при цьому "страждає від абсолютизму та поверхневості доктора", додає народна обраниця.

Безугла називає Мойсюка "обізнаним, рішучим та вольовим, здатним переформатувати збройні сили відповідно до сучасних вимог".

При цьому, на думку політикині, у разі прихода генерала Мойсюка на посаду головкома ЗСУ, українське військо "має менше шансів давати ворогу асиметричні відповіді".

Безугла такеож розповіла, як Сирський планував та обстоював перед керівництвом Харківський контрнаступ.

"В той час, коли ГШ ЗСУ за вказівкою Залужного розробляв Херсонську операцію, Сирський намагався довести, що потрібно використати можливість звільнення Харківської області. Залужний був проти, і долю вирішили на ставці, коли Президенту довелося втрутитись і дати добро на проведення операції. Далі вже реалізувалась "вилка", коли росіяни не знали, що і як пріоритетніше тощо. Фактично Харківську операцію захистили як проєкт, або як, кхм, дисертацію", — пише вона.

Зараз Сирський, за словами депутатки, "сидить на двох стільцях", командувача сухопутних військ і командувача східного фронту, що "породжує проблеми в системі та простір для маніпуляцій і генеральських розборок".

Сильними боками командувача Сухопутних військ Безугла називає його знання про збройні сили та ворога, колосальний управлінський і бойовий досвід.

Ризиками в разі його призначення — "менший шанс на асиметричні сценарії та більший — на інтриги".

Як писала "ДС", 8 січня Безугла заявила, що "проходить випробування" через процес відкликання її з посади заступника голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Депутат регулярно критикує військове керівництво країни.

У ніч на 11 січня Безугла написала у Facebook, що залишає фракцію "Слуга народу" у Верховній Раді.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua