• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Був в Києві 2 каденції: ЗМІ назвали ймовірного повіреного США в Україні

Ймовірним новим тимчасовим повіреним у справах США в Україні буде досвідчений дипломат Джордж Кент, який раніше працював в американському посольстві в Україні дві каденції — до 2018 року

Джордж Кент
Джордж Кент / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили інформовані джерела у Вашингтоні, передає "ДС" з посиланням на "Дзеркало тижня".

Так, 9 липня тимчасовий повірений у справах США в Україні Крістіна Квін залишить Київ, в тому числі і для підготовки візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтона. Затвердженої дати візиту ще немає, але як робочу джерела називають 26 липня, але в Штатах хочуть провести її після 2 серпня. Причинами цього є рішення Адміністрації президента Джо Байдена про виведення військ з Афганістану та його наслідки, а також те, що Конгрес йде на канікули і українська делегація не зможе обговорювати з сенаторами неприємні для Білого дому теми санкцій проти магістрального газопроводу "Північний потік-2" і надання Україні ПДЧ в НАТО.

За словами джерел, замість Крістіни Квін до Києва може приїхати заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент: за словами одних — на час відсутності Квін, інші ж стверджують, що Кент пробуде на чолі посольства до офіційного призначення нового Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні, яке може статися в жовтні-листопаді цього року.

Джордж Кент пропрацював в посольстві США в Києві дві каденції — останню в 2015-2018 роках на посаді заступника глави місії США. Кент вільно володіє українською та російською мовами, а також знайомий з усіма нюансами українського політичного та економічного життя. Кент активно просував створення в Україні антикорупційних органів

Нагадаємо, посол США Марі Йованович залишила Україну в травні 2019 року після закінчення своєї каденції. Після неї диппредставництво США очолювали тимчасові повірені. Крістіна Квін зайняла цю посаду в січні 2020 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua