• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Колишній чиновник з Дніпра задекларував криптовалюту на мільярд доларів

Ексдепутат Дніпровської міської ради 35-річний В'ячеслав Мішалов очолив список чиновників-власників криптовалюти, задекларувавши 18 000 біткоінів, що за чинним курсом становить понад 1 млрд доларів

В'ячеслав Мішалов
В'ячеслав Мішалов
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Опендатабот, передає "ДС".

За даними ресурсу, 652 українських чиновника у деклараціях за 2020 й рік задекларували 46 351 біткоіни, що становить майже 75 млрд гривень. Станом на 16:30 середи, 7 квітня, курс біткоіна становить 56 581,40 доларів за одиницю криптовалюти.

"Найбільше криптовалюти записав у декларації колишній депутат Дніпровської міської ради В'ячеслав Мішалов — 18 000 біткоінів (в еквіваленті це більш ніж 1 млрд доларів США). Він очолює рейтинг чиновників, які декларували біткоіни два роки поспіль", — йдеться в повідомленні Опендатабот.

На другому щаблі рейтингу стоїть перший секретар Посольства України в Соціалістичній Республіці В'єтнам Петро Ленський, але криптовалюти у нього мало не втричі менше, ніж у лідера списку — 6528 біткоінів.

А замикає трійку депутат Одеської облради Олександр Урбанський — 5328 біткоінів.

У звіті Опендатабот також зазначається, що криптовалюта в Україні не має правового статусу, тому досліджувати її походження неможливо.

"У теорії ви здатні задекларувати будь-яку суму в біткоінах, не наводячи ніяких доказів її фактичного існування. Це збільшує ризик фінансових зловживань.

Скажімо, заявлені біткоіни можуть бути в майбутньому використані для пояснення незаконних доходів", — йдеться у звіті.

Перебуваючи на держслужбі В'ячеслав Мішалов заробляв досить скромні для своєї декларації гроші — близько 20 тис. грн. В декларації Мішалова за 2016 рік була колекція елітних автомобілів і дорогих годинників.

В'ячеслав Мішалов фігурує в ЗМІ не часто, але в основному, через батька — великого бізнесмена з Дніпра Дмитра Мішалова.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua