• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Колишній посол США в Україні розкритикував заклик Порошенко про кораблі НАТО на Азові

Реклама на dsnews.ua
Військові кораблі інших країн в Азовському морі завадили б Україні і могли б спровокувати конфлікт між НАТО і Росією

Про це заявив колишній посол США в Україні Стівен Пайфер, коментуючи відповідну ініціативу президента Петра Порошенка, повідомляє "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

Раніше Петро Порошенко в інтерв'ю європейським виданням і телеканалам закликав НАТО направити свої військові кораблі в Азовське море, щоб допомогти Україні і перервати блокування росіянами українських портів.

На думку Стівена Пайфера, військові кораблі НАТО в Азовському морі призведуть до військового конфлікту на умовах, спочатку невигідних для Альянсу, коли географічне становище Росії і близькість російських кораблів до рідного берега зіграє на користь Москви.

Також, зазначив екс-посол, поява кораблів Альянсу у водах Азовського моря порушить угоду між Росією і Україною, в якому є положення, згідно з яким кораблі третіх країн не можуть потрапляти в акваторію Азовського моря інакше, ніж з дозволу як Росії, так і України.

"Я вважаю, що збереження цієї угоди і збереження його легітимності дуже важливо для України, тому що ця угода є основою для утвердження України про те, що вона має право вільного входження в Азовське море. НАТО не повинно робити кроків для підриву легітимності цієї угоди", - резюмував Пайфер.

Нагадаємо, Верховна Рада у відповідь на збройну агресію Росії в районі Керченської протоки і захоплення українських суден та їх екіпажів підтримала президентський законопроект про введення військового положення у 10 областях на 30 діб. Воєнний стан було введено з 14:00 26 листопада.

Всі захоплені прикордонниками ФСБ РФ українські моряки були заарештовані на два місяці, до 25 січня 2019 року. 3 грудня 24 всім українським військовополоненим було пред'явлено звинувачення за ч. 3 ст. 322 КК РФ ("Незаконний перетин кордону РФ").

Все про російської агресії в Азовському морі і про введення воєнного стану в Україні читайте тут

    Реклама на dsnews.ua