• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Це була не промова президента": В Україні дали оцінку виступу Зеленского на з'їзді "слуг"

Реклама на dsnews.ua

Виступ голови держави Володимир Зеленського на з'їзді партії "Слуга народу" 31 серпня — це не була промова президента, це була передвиборна агітація громадського діяча, орієнтована на "свою" аудиторію

Такого висновку дійшов український політтехнолог Олексій Голобуцький у своєму Facebook, аналізуючи промову Зеленського, передає "ДС".

"Зелені кнопочки" і "шалений принтер", котрими президент "пишається", "бактерії" і "мікроби" — це, звісно, кумедно. Але по суті це ні про що. Це не був зʼїзд в повноцінному політичному розумінні цього слова. Це був тімбілдінґ, це була психологічна накачка "які ми всі прекрасні, успішні і впливові". Промова включала мотиваційніі слогани і розслаблюючі жарти, але звітна і програмна частини "загубились" — їх просто не було в промові президента кризової держави. Не було офіційних заяв про судове переслідування і покарання членів Зе-команди за численні, всім відомі порушення законів і постанов. Не було чіткого окреслення наявних проблем із вини владної команди. Зеленський, судячи з усього, цілком задоволений результатами діяльності Кабміну — тобто очікувана відставка знов буде раптовою і емоційною, "всім дякую, ви чудові, всі вільні", а не раціональною і обґрунтованою по пунктах факапів", — зазначив Голобуцький.

За словами експерта, в промові президента не було чітко сформульованих рішень щодо проблемних моментів і термінів їх втілення.

"Не було пояснення непопулярних кроків. Звісно, і близько не було вибачення за абсолютно невиправданий формат карантину (хоча, з іншого боку, зʼїзд проводився на тлі спалаху коронавірусу в Офісі президента — і це нікого не зупинило). Президент всім і всіма задоволений. Крім мікробів — але їх мало і вони слабкі", — написав політтехнолог.

За його словами, Зеленському знову влаштували "теплу ванну", підтримали його промову гучними оплесками. Президент скаржився на політичних суперників, радикалів та агентів іноземних держав, але нічого не сказав про власні промахи.

"Загальний висновок — на жаль, як завжди. Це не була промова президента і державного діяча — це була передвиборча промова позитивного громадського активіста, орієнтована тільки на своїх", — резюмував Голобуцький.

    Реклама на dsnews.ua