• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"Це не жарт": в ТКГ назвали умови офіційної появи військових РФ на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Російські військові зможуть офіційно бути присутнім на окупованому Донбасі тільки в складі спільних груп з представниками місії ОБСЄ та України

Про це заявив радник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

За його словами, питання введення російських миротворців на Донбас не обговорюється.

"Ніхто це не лобіює і не розглядає навіть в якості жарту. Це інформаційний супровід, росіяни вкидають різні версії, щоб посіяти паніку серед народу України, який, скажімо так, ще не зовсім вміє протистояти інформаційній агресії та дуже швидко реагує на будь-яку зраду. Ця "зрада" робиться спеціально, щоб здійснювати тиск на населення. І щоб опозиція тиснула на членів делегації та на президента України", — сказав він.

За словами Арестовиач, росіяни можуть офіційно присутнім на Донбасі тільки в одному випадку.

"Я можу запевнити вас офіційно, що в жодному варіанті ніяких російських миротворців там бути не може. Єдине, що може бути – що певний час працюватимуть в рамках СЦКК, наприклад, спільні групи ОБСЄ, українських офіцерів і російських офіцерів, так було з 2014 року, які у якості спостерігачів є продовженням спостережної місії у ТКГ", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", за даними волонтера InformNapalm, основу російського контингенту, який вилетів в Нагорний Карабах виконувати роль "миротворців", складають контрактники 15-ї окремої мотострілкової бригади Центрального військового округу ЗС РФ з Самарської області. Військові цієї в/ч брали участь в захопленні Криму та окупації Донбасу.

    Реклама на dsnews.ua