• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Черговий акт тиску": у Мінреінтеграції пояснили блокування бойовиками КПВВ у Станиці Луганській

Підконтрольна Росії окупаційна адміністрація частини Луганської області, непідконтрольної Україні, блокує рух через КПВВ "Станиця Луганська"

Станиця Луганська
Станиця Луганська
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передає "ДС".

Як зазначається, підконтрольна РФ окупаційна місцева адміністрація блокує роботу КПВВ у Станиці Луганській з 10 жовтня.

"Це робиться виключно з пропагандистських міркувань і суттєво погіршує гуманітарну ситуацію, потреби людей свідомо ігноруються", — наголосили у міністерстві.

За наявною інформацією, людей з окупованих територій пропускають лише за наявності реєстрації на підконтрольній території. Тих, хто зареєстрований на окупованій території — фактично лише у разі смерті родичів на підконтрольній території України або для лікування.

Мінреінтеграції розцінює це як черговий акт тиску з боку російської окупаційної адміністрації на мешканців окупованої території, порушення міжнародно-гуманітарного права та свобод громадян.

Міністерство нагадує, що такі ситуації вже були, коли діти з окупованих територій проявили активність під час вступної кампанії на вільній території України. Крім того, з листопада 2020 року блокується робота КПВВ у Щасті, де було створено режимну та сервісну зони для отримання банківських та адміністративних послуг. Цього разу, вважають у Мінреінтеграції, причиною блокування теж стало створення багатофункціональної сервісної зони на КПВВ у Станиці Луганській, заплановане до кінця року.

"Блокуючи КПВВ, окупанти позбавляють багато сімей чи не єдиного стабільного джерела доходів — українських пенсій і соціальних виплат, доступу до медикаментів тощо. Ситуація критична, і люди це розуміють. Вони втомилися жити в заручниках в окупаційних режимів", — наголосив міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков.

Мінреінтеграції привертатиме увагу міжнародних гуманітарних організацій до дій окупаційних адміністрацій Росії, які створюють загрозу життю і здоров’ю мирного населення в окремих районах Донецької і Луганської областей України.

Як писала "ДС", КПВВ "Чаплинка" на адміністративному кордоні з окупованим Кримом припиняє роботу з 19 жовтня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua