• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Черновецький намагається через суд зробити російську мову державною

Реклама на dsnews.ua

Колишній мер Києва Леонід Черновецький подав позов до Окружного адміністративного суду Києва і просить зобов'язати Кабмін внести до Верховної Ради законопроект про державний статус російської мови

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ОАСК, передає "ДС".

"До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов, у якому суд просять зобов’язати Кабінет Міністрів України внести до Верховної Ради України проект закону про надання російській мові статусу державної", — йдеться в повідомленні.

Серед вимог позову — визнати протиправною бездіяльність уряду, яка, на думку позивача, полягає в невнесення вищезгаданого законопроекту на розгляд парламенту.

Відзначається, що позивачем виступає колишній мер Києва Леонід Черновецький, а відповідачем — Кабінет міністрів.

Зараз судом вирішується питання відкриття провадження в адміністративній справі.

Як повідомляла "ДС", Кабінет міністрів має намір в листопаді прийняти концепцію державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2028 року.

Згідно з результатами проведеного в липні соціологічного опитування, 64,5% громадян вважають, що українська має бути єдиною державною і офіційною мовою.

    Реклама на dsnews.ua