• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

"Чеські" снаряди будуть в Україні найближчими днями

Перша партія боєприпасів в рамках "снарядної" ініціативи Чехії надійде в Україну найближчими днями

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала на зустрічі союзників України в Празі, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

За його словами, що станом на зараз 15 країн Європейського Союзу та НАТО вже надали понад 1,6 млрд євро на "снарядну" ініціативу, й ці зусилля "незабаром покращать обороноздатність України".

"Як я і обіцяв, перші десятки тисяч боєприпасів калібру 155 міліметрів будуть доставлені в червні. Україна може очікувати першу партію вже найближчими днями", – додав Фіала.

Нагадаємо, у лютому на Мюнхенській безпековій конференції чеський президент Петер Павел заявив, що Чехія знайшла до 800 тисяч снарядів стандартного калібру НАТО, які може за кілька тижнів відправити в Україну, якщо отримає фінансування для доставки.

Декілька країн погодилися профінансувати цю ініціативу. 7 березня Павел заявив, що необхідні кошти зібрано у повному обсязі.

Радник прем'єр-міністра Чехії Томаш Пояр припустив, що снаряди, які союзники купують для ЗСУ, почнуть прибувати до України до початку літа.

Наприкінці березня стало відомо, що Чехія може збільшити закупівлю боєприпасів з-за меж Європейського Союзу із заявлених 800 тисяч боєприпасів до 1,5 млн снарядів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua