• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Чеський бойовик "ДНР" Кафка отримав три роки в'язниці на Батьківщині

Реклама на dsnews.ua

Верховний суд Праги замінив вирок для громадянина Чехії Павела Кафки, який протягом 2015-2016 років брав участь в бойових діях на Донбасі на стороні Росії і підконтрольних їй формувань, з умовного на реальний

Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці посла України в Чехії Євгенія Перебийніса, передає "ДС".

"У липні цього року крайовий суд в м Ческе-Будейовіце за "участь в організованому злочинному угрупованні" засудив його до трьох років умовного покарання з відстрочкою на п'ять років, після чого і прокурор, і сам підсудний подали апеляції. І ось 3 грудня справу розглянула апеляційна інстанція — празький Верховний суд. Результат — вирок змінений з умовного на реальний! І вирок — остаточний", — написав посол в соцмережі.

У своїх поясненнях в суді Кафка стверджував, що вступив в проросійську групу в Facebook і, побачивши там відповідні заклики, зробив російську візу і поїхав на Донбас нібито "допомагати цивільним, бездомним і працювати в лікарні". Проте звинувачення довело, що він брав реальну участь в бойових діях проти Збройних сил України в складі незаконних військових формувань.

"Цей реальний термін ув'язнення проти чеського громадянина, який воював на Донбасі, — важливий прецедент. До сих пір це були або умовні вироки (як проти Е.Ешту), або заочні (як у випадку з О.Грундом), або проти іноземців (громадянин Білорусі О.Фадеєв). Таких "героїв" в Чехії ще кілька десятків. Більшість з них продовжують ховатися на Донбасі", — підкреслив Перебийніс.

За словами посла, важливо, що чеські правоохоронці і суди поступово, але цілеспрямовано так чи інакше привертають таких громадян до відповідальності.

"Переконаний, що рано чи пізно всі вони за свої злочини опиняться на лаві підсудних", — резюмував український дипломат.

"Військовий квиток ДНР" Кафки
"Військовий квиток ДНР" Кафки
    Реклама на dsnews.ua