• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Число порушень перемир'я на Донбасі в 2020 році знизилося наполовину, — ОБСЄ

Реклама на dsnews.ua

У 2020 році на Донбасі кількість порушень режиму припинення вогню зменшилася на 55%, проте останнім часом число порушень "тиші" збільшується

Про це заявила постійний представник Євросоюзу в ОБСЄ Раса Остраускайте, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Минулого року СММ ОБСЄ зафіксувала 153 тисячі порушень режиму припинення вогню, включаючи близько 46 тисяч вибухів. Це на 55% менше у порівнянні з 2019 роком. Запровадження додаткових заходів припинення вогню принесло відчутне покращення безпекової ситуації. Проте порушення режиму припинення вогню все ще трапляються щодня — і дедалі частіше", — сказала Остраускайте.

Вона зазначила, що ЄС продовжує підтримувати зусилля по врегулюванню ситуації на Донбасі в «нормандському форматі» і в рамках Тристоронньої контактної групи. При цьому дуже цінною залишається робота Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

За словами Остраускайте, СММ ОБСЄ продовжує виступати посередником і проводить моніторинг припинення вогню для ремонту і відновлення критичної інфраструктури. Протягом минулого року персонал СММ забезпечив приблизно 5500 «вікон тиші» на місцях, що дозволило відремонтувати і забезпечити дієздатність 118 інфраструктурних обʼєктів, включаючи системи водопостачання, електромережі і мережі мобільного комунікації — в інтересах більш ніж 6 млн чоловік.

"Водночас СММ ОБСЄ продовжує стикатися із викликами у сфері свободи пересування, включаючи обмеження, що пов’язані з COVID-19. Пандемія також спричинила обмеження руху для населення через штучні кордони. За доповіддю СММ, кількість цивільних, котрі скористалися переходами вздовж контрактної лінії, зменшилася більш як на 90% після введення обмежень, пов’язаних із пандемією", — резюмувала дипломат.

    Реклама на dsnews.ua