• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Чистка під Пушилина. З ким і з чим новий ватажок ДНР йде на "вибори"

В ОРДО стартувала публічна прочуханка відморозків-свавільників. Так сказати, назустріч "реформатору" Пушилину, створює собі образ терориста з людським обличчям
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" - головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

Блискавична "спікеріада"

На минулому тижні швидко вирішилося питання, кому т.в.о. ватажка російської окупаційної адміністрації в ОРДО Пушилин передає своє ще не остигле "керівне" крісло в "парламенті ДНР". Воно дістанеться його відданою подільницю Макеєвої, яку три роки тому сам Пушилин і підніс до статусу "віце-спікера народної ради", коли відбирав собі "спікерство" у Пургіна. До речі, до 2014 р. 43-річна коллаборантка Макєєва нічим особливим не виділялася, працюючи юристом на декількох підприємствах Донецька, і ось тепер - досягнення межі мрій вже неюною мадам.

Предварило ж дану блискавичну "спікеріаду" одна важлива подія. 13 вересня добровільно-примусово склав з себе повноваження глави парламентської фракції" сепаратистської організації "Донецька республіка" Костенко по кличці Скромний. Той самий, хто колись був головним особистим охоронцем нещодавно ліквідованого Захарченко, і кому до останнього часу де-факто належав вже знаменитий на весь світ донецький ресторан "Сепар". А замість Скромного "парламентським" лідером місцевої "партії влади" (у "Донецької республіки" в "парламенті ДНР" 64 багнета з 94-х) став парламентарій (без лапок) зі стажем Бідевка. До осені 2014-го він був депутатом Верховної Ради від КПУ, тепер колишній соратник Симоненка став прислужником окупантів і очолює сепаратистську організацію "Союз лівих сил Донбасу", імітуючи комуністичне крило "республіканців".

Крім "парламентської" опори у вигляді вищезгаданих Макєєвої і Бидевки є у Пушилина новий "рада міністрів ДНР", який він одноосібно призначив. Правда, свої місця в "уряді" зберегли ключові креатури ФСБ в ОРДО - керманичі "МВС ДНР" і "МГБ ДНР" відповідно Дикий і Павленко, так що на репресивне напрямок Кремль пускати Пушилина явно не збирається. Зате "Мінськ" залишиться пушилинской "сферою компетенції". Тільки тепер представляти квазиреспублику на мінських переговорах буде вже не сам т.в.о. ватажка окупаційної адміністрації в Донецьку, а його давня права рука Ніконорова, яка вже кілька останніх років верховодить "Мзс ДНР".

Зачистка безгоспних "гвардійців"

Не менш стрімко відбулося на минулому тижні і "притиснення до нігтя" всіх бандформувань, створених особисто ліквідованим Захарченко та всіма його корєшами за типом Тимофєєва-Ташкента, зуміли вдало втекти на хутір Прілепіна в підмосковному селищі Лапино. Але тут все залежало вже не від Пушилина, а виключно від командування російською окупаційною армією в ОРДО. Під роздачу потрапили "республіканська гвардія", "спецназ минсдоха", НВФ "Пятнашка", "Легіон", "Патріот" і, звичайно ж, "батальйон Прілепіна", який вже через два місяці після втечі з Донбасу літератора-фашиста якимось чином все ще мав своє існування.

Реклама на dsnews.ua

З прилепинцами, які окопалися в донецькому готелі "Прага", розбиралися особливо голосно з вибухами і стріляниною, після чого "комбата" Фомиченкова по кличці Хомич і ще парочку його "заступників" ГРУшники потягли з собою, щоб "провести задушевні бесіди". Ще більш жорстко привели до тями "командира республіканської гвардії" Кондратова на прізвисько Ваня Російська з його подільниками-"гвардійцями". Їх посадили "на підвал", звинувативши у безлічі вбивств.

І це притому, що Кондратов був чи не "зброєносцем" Захарченко і дружбаном Ташкента, коли в 2014-му вони всі разом розбишакували в бандформуванні "Оплот". І саме на базі останнього із залученням бойовиків "Російської православної армії" якраз була створена в 2015-му вся ця "республіканська гвардія". Але тепер, схоже, Ваня Російська ризикує стати головним об'єктом публічної прочуханки в ДНР відморозків-свавільників. Так сказати, назустріч "реформатору" Пушилину, створює собі образ терориста з людським обличчям.

"Націоналізація" віджатого

Імітувати свою бурхливу діяльність ватажок окупаційної адміністрації в ОРДО Пушилин, всерйоз має намір позбутися приставки "в.о" на псевдовиборів в "ДНР" 11 листопада, почав з "наведення порядку" в злободенних економічних справах. І насамперед пушилинский "розбір польотів" стартував з "минсдоха", осиротілого після евакуації "Ташкента" на прилепинский хутір в Лапино. Пушилиным вже створена "комісія з розслідування фактів заподіяння шкоди юридичним і фізичним особам в результаті протиправної діяльності представників міністерства доходів і зборів ДНР". Між іншим, ініціатором створення такої "тимчасової парламентської комісії" стала згадана вище Макєєва, яка вже вдень і вночі проводить її засідання і заявляє, що "основний акцент в роботі буде зроблений на збір, аналіз і систематизацію звернень громадян з питань порушень з боку представників міністерства доходів і зборів".

Зі "штаб-квартири" у підмосковному Лапино було заступився за свого товариша Тимофєєва екс-радник Захарченко Козаків. Він визнав, що масовий віджим Ташкентом різного бізнесу в Донецьку дійсно мав місце, але, мовляв, "такі жорсткі економічні заходи дозволили створити оборонну промисловість у ДНР". Проте подібні заяви відпрацювало свій сурковца - всього лише данина інерції після екстреного закриття Сурковим проекту "Захарченко". Натомість новий проект "Пушилин" як раз і повинен, за задумом його автора, злетіти на парах народного невдоволення колишніми ватажками і насамперед нелюбом усіма Тимофеєвим. Наприклад, "в. о. голови ДНР" вже пообіцяв повернути власникам всі приватні ринки, які раніше були "націоналізовані" колишнім головним "минсдохом". Мабуть, намічається така собі глобальна кампанія за "націоналізації" раніше віджатого, цільовою аудиторією якої стануть не стільки жителі в окупації, скільки західні спостерігачі.

В цілому з продукуванням інформації, націленої на Захід, у Пушилина все ОК, він навіть став дуже активним "пендосском" Twitter, де пушилинский акаунт працює останнім часом гірше, ніж у самого Дональда Трампа. У цій соцмережі Пушилин повідомляє про все і навіть на вихідних. Ось лише кілька цитат з його стрічки в Twitter за вчорашню суботу: "міністерство доходів і зборів доручив прискорити роботу по спрощенню процедури ліцензування господарської діяльності аграріїв", "дав доручення міністру вугілля та енергетики доповісти про заходи щодо забезпечення вугіллям пільгових категорій населення", "сьогодні на засіданні Радміну затверджено порядок формування тарифів на послуги з утримання багатоквартирних будинків" і т. д. і т. п. Одним словом, формування іміджу "міцного господарника", правда, в соцмережі, яку пересічні жителі ОРДО навряд чи відвідують.

    Реклама на dsnews.ua