• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Чорновіл розповів, якими будуть 100 днів президента Зеленського

Реклама на dsnews.ua
Політолог Тарас Чорновіл спробував спрогнозувати, якими будуть перші рішення новообраного президента Володимира Зеленського

Про це Чорновіл заявив в ході круглого столу "ДС".

"Давайте не забувати, що 100 днів - це накривається літо. Це фактично напівмертвий сезон, кінець весняної сесії Верховної Ради, коли починають стихати політичні процеси. Тому роздувати будь-які акції та політичні процеси досить складно. У цей період діє кулуарна складова. Тому будь-який з кандидатів (Порошенко, Зеленський, Тимошенко) будуть консолідувати парламент на свою сторону. Плюс підтягнуть під себе близько 70-80% позафракційних. Це буде означати, що Зеленський до кінця року буде діяти з чужим і ворожим відносно до нього урядом Гройсмана, яке нікуди не дінеться. В цій ситуації буде певна консолідація супротивників Зеленського. І я думаю, що йому буде складно відправити уряд Гройсмана у відставку", - зазначив він.

Також, на думку Чорновола, Гройсман постарається в цей момент вийти з тіні Порошенко - показати себе дуже серйозним, самостійним політиком.

"Зеленському доведеться жити з урядом Гройсмана і навіть якщо йому вдасться консолідувати 226 голосів невдоволених, які проголосують за відставку уряду Гройсмана, це уряд, згідно нашим законам і Конституції, перейде в статут в. о. Це означає, що уряд буде з малої відповідальністю, а новий створити можна тільки коаліцією. Коаліція - це не просто 226 голосів, має бути 226 депутатів, які належать до фракцій. Тому у Зеленського не буде своєї виконавчої влади як мінімум до кінця року", - додав Чорновіл.

Також політолог нагадав, що в цей період відбудеться десакралізація президента (за рахунок невмілість Зеленського) і посилення значення прем'єра.

"У цей період відбудеться дуже страшна для України втрата суб'єктності в міжнародній політиці. Тому що там ніхто Зеленського не помітить. Ми втратимо голосу в будь-яких міжнародних переговорах, в т. ч. в "Нормандської четвірці". Росія стане більш серйозним чинником у внутрішній українській політиці", - резюмував експерт.

    Реклама на dsnews.ua