• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Чорти, страх і слабкий президент": Зеленський в своєму стилі розповів про КСУ

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський розкритикував рішення Конституційного суду України щодо роботи антикоррупційних органів, звинувативши політиків в бажанні і далі грабувати країну

Про це глава держави написав у своєму Facebook, передає "ДС".

Зеленський у властивій йому фамильярной манері "відверто, як між своїми" розповів, що рішення Конституційного Суду не має нічого спільного з політичною конкуренцією, Основним законом і майбутнім.

"Швидше, це про традиційну нашу брудну політику, коли своїм усе, а суспільству – злидні. Це про змову старих еліт, які взагалі не хочуть нормальної держави тут. Це про те, як не можна робити в сучасному світі. Так от, сьогодні на одній шальці терезів – знищення всього того, заради чого боролися на всіх наших Майданах.", — обурився президент.

Зеленський зазначив, що суспільство хоче нових відносин з державою на основі справедливості. При цьому він зазначив, що судді Конституційного Суду були призначені його попередниками і "довго сиділи в засідці, поки не почалися перевірки декларацій чиновників".

"Поки НАБУ вже від нашої влади не отримало право на повноцінну оперативно-розшукову роботу. Поки не запрацював Вищий антикорупційний завдяки зміні влади у 2019-му. І ось тут їм усім стало страшно. Дуже. І відразу захотілося вийти з усіх домовленостей про створення іншої, прозорої реальності. Формальні приводи знайдені. І раптом Суд у прискореному форматі починає розглядати та скасовувати фундаментальні закони. Всю антикорупцію…На черзі – той же Вищий антикорупційний, який саджатиме топ-крадіїв за ґрати. Ну не хочуть старі еліти платити за будь-якими рахунками", — підкреслив він.

За словами президента, громадяни України жадають справедливості і намагаються "вирвати" країну в олігархів.

"демарш Конституційного Суду – це публічний прояв змови частини старих еліт і олігархів проти Президента і проти країни. Ніяк інакше. Конкретно проти. Бо тільки слабкий Президент і слабка держава – запорука збереження їхнього корупційного способу життя. Інакше вони не вміють. Як там кажуть – на Хелловін всі чорти з політичного пекла відкривають свої справжні обличчя. Так співпало. Прізвища чортів ви прекрасно знаєте", — резюмірровал Зеленський.

Варто відзначити, що ініціювали зменшення повноважень антикорупційних органів народні депутати від "Опозиційною платформи — За життя" і група "За майбутнє", яку повʼязують з Ігорем Коломойським.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України.

    Реклама на dsnews.ua