• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Що робити, якщо відмовляють у безкоштовному тесті на коронавірус: Степанов дав відповідь

Реклама на dsnews.ua

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що робити українцям, яким лікарі з якихось причин відмовляють у безкоштовному тесті на коронавірус

Про це він сказав в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

На репліку ведучого, що сімейні лікарі нерідко відправляють пацієнтів тестуватися в приватні лабораторії, Степанов відповів: "Що стосується здачі тестів — ніхто нікуди не повинен ходити. Сімейний лікар повинен викликати вам мобільну бригаду. Коли будь-яка людина захворіла, і їй починають радити — йдіть здавайте тести в приватну лабораторію — наполягайте на тому, що вам потрібна мобільна бригада. Якщо будь-яка проблема далі не вирішується, є контакт-центр Міністерства охорони здоров'я, який із 26 листопада також працює в режимі виклику мобільних бригад. Тобто будь-яка людина може зателефонувати в цей контакт-центр і сказати — мені потрібна мобільна бригада, у мене є такі симптоми. І ця мобільна бригада буде відправлена".

За словами міністра, результати тестування будуть відомі в короткий термін.

"Ніякої затримки, особливо коли ми говоримо про Київ. Сьогодні ввечері у тебе взяли тест, на наступний день його поставили на відповідне тестування в лабораторії, і до вечора має бути результат. Може бути трохи більше, якщо це сільська місцевість. Якщо десь у селі в 150 км від лабораторії взяли тест, поки його доставлять, це може бути 2-3 дні", — заявив Степанов.

Нагадаємо, раніше Степанов говорив, що Україна не проводить масове тестування на COVID-19 за прикладом Словаччини, оскільки це занадто дорого.

    Реклама на dsnews.ua