• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ЦВК не в курсі: В "Слузі народу" сказали, де знайдуть гроші на опитування Зеленського

Реклама на dsnews.ua

Центральна виборча комісія не отримувала жодної інформації щодо проведення всеукраїнського опитування, яке у вівторок, 13 жовтня, анонсував президент України Володимир Зеленський

Про це в коментарі "КП в Україні" повідомив глава пресслужби ЦВК Костянтин Хівренко, передає "ДС".

"Мені не відомо, про що говорив і що анонсував президент. Звертайтеся до пресслужби Офісу президента. На сьогодні ЦВК готується до проведення місцевих виборів і проміжних парламентських виборів у 208 мажоритарному окрузі", — відповів він.

Також Хівренко не пояснив, чи вдасться ЦВК організувати таке опитування, якщо вже 13 жовтня одержить відповідне розпорядження від Зеленського.

"Я не відповідаю на питання, які починаються з "якщо". Буде формалізований факт, тоді і буде предмет коментаря", — підкреслив він.

При цьому народний депутат від "Слуги народу" Євгенія Кравчук в ефірі "24 каналу" повідомила, що до процесу опитування ЦВК не залучатимуть. За її словами, це буде волонтерський проєкт, і бюджетні гроші не використовуватимуть.

"Очевидно, опитування не буде проводитися саме в цій кабінці для голосування, де будуть бюлетені для виборів. Це може бути поруч ыз виборчою дільницею", — висловилася політик.

Також вона зазначила, що всенародне опитування, запропоноване Зеленським, не є офіційним референдумом. До того ж опитування не матиме офіційної юридичного дії. Результати опитування мають намір використовувати як президент, так і фракція "слуг" при прийнятті різних рішень або при підготовці законопроєктів.

"Але це не означає, що президент повинен спілкуватися з громадянами у форматі монологу. Він як гарант Конституції, дотримання прав і свобод має право порадитися з українцями з питань, які вважає важливими", — зазначила Кравчук.

Нагадаємо, віцеспікер ВР Руслан Стефанчук заявив, що всеукраїнське опитування на місцевих виборах є пробником референдуму.

    Реклама на dsnews.ua