• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

ЦВК пропонує скоротити кількість виборчих округів

Центральна виборча комісія розробила і виносить на громадське обговорення проект переліку територіальних виборчих округів

Округи мають бути утворені відповідно до ст. 27 Виборчого кодексу України
Округи мають бути утворені відповідно до ст. 27 Виборчого кодексу України
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ЦВК, передає "ДС".

Як зазначається, округи мають бути утворені відповідно до ст. 27 Виборчого кодексу України для належного адміністрування виборів.

"У презентованому до обговорення проекті пропонується поділ на 202 ТВО, з них 13 — на тимчасово окупованих територіях східної України (7 — Донецька, 6 — Луганська області), 9 — в АР Крим, 8 — у Києві, 1 — у Севастополі. За такої кількості ТВО середня кількість виборчих дільниць на округ становить 165, середня кількість виборців — 168 002 людини", — кажуть у Центрвиборчкомі.

У новому поділі з 202 округів 84 збігаються з межами районів, у яких розташовуються. Ще сім охоплюють усі громади району, крім районного центру. Два округи обʼєднують по два суміжні райони — Тячівський та Рахівський (Закарпатська область), Косівський та Верховинський (Івано-Франківська область). 28 — розміщуються в одному місті або частині міста.

У запропонованому розподілі 19 округів мають перевищення середньої кількості дільниць більше ніж на 30%. А у 18 навпаки — кількість дільниць менше за середню на 30%.

До найбільших округів за кількістю дільниць належать такі райони: Івано-Франківський район (з Івано-Франківськом включно) — 251 виборча дільниця, Хмільницький — 248, Маріупольський — 244, Лубенський — 239.

За кількістю виборців найбільшими є: два округи у Дніпрі — 373 і 360 тисяч, Маріупольський район — 349 тисяч, Миколаїв — 348 тисяч, два округи в Одесі — 334 і 354 тисяч, три округи в Харкові — 319, 340 і 369 тисяч, Подільський та Шевченківський райони Києва — 317 тисяч виборців.

На сьогодні для проведення загальнодержавних виборів територію України поділено на 225 територіальних виборчих округів. Такий поділ діятиме до закінчення повноважень народних депутатів IX скликання та використовуватиметься під час проміжних виборів народних депутатів України в мажоритарних виборчих округах.

Новий поділ на округи почне застосовуватися під час наступних загальнодержавних виборів, що відбуватимуться за пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Висунення кандидатів у народні депутати відбуватиметься за списками партій, які формуються у виборчих регіонах, що повністю збігаються з межами областей. А територіальні виборчі округи використовуватимуться лише для адміністрування виборів.

"Запропоновані принципи поділу дадуть змогу оптимізувати роботу ОВК шляхом більш рівномірного розподілу кількості дільниць в окрузі, полегшити логістику завдяки компактнішому географічному формуванню ТВО, що загалом сприятиме ефективнішому використанню матеріально-технічних ресурсів під час організації та проведення виборів", — вважають у ЦВК.

Як писала "ДС", Центральна виборча комісія відмовилася зареєструвати ініціативну групу, яка хотіла провести референдум щодо продажу землі, через невідповідності у підписних листах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua