• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Ціна газу для населення в Україні зросла на 45%

Реклама на dsnews.ua

З вересня газопостачальна компанія "Нафтогаз України" встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів на рівні 4,70 грн/куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки)

У порівнянні з серпнем ціна газу зросла на 1460 гривень (на 45%), інформує "ДС" із посиланням на сайт компанії.

Крім того, "Нафтогаз" підвищує річну ціну на газ для населення. У перші два тижні вересня річну ціну можна зафіксувати на рівні 4,73 грн/куб. м з ПДВ (без вартості розподілу). З 16 по 30 вересня вартість тарифу підвищується до 5,24 грн/куб. м.

При цьому у пресслужбі "Нафтогазу" зазначили, що за новими правилами роботи ринку природного газу населення (побутові споживачі) може купувати газ безпосередньо у ДК "Нафтогаз України" або у будь-якого іншого постачальника. При цьому частка компанії в постачаннях газу населенню становить 2%.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" має монопольний доступ до природного газу, який видобувають державні компанії — "Укргазвидобування" (14,9 млрд куб. М) і "Чорноморнафтогаз" (0.01 млрд куб. М), — що становить понад 73% усього видобутку в країні. Добутий цими компаніями ресурс передається безпосередньо в НАК "Нафтогаз України".

Учасники ринку неодноразово просили закріпити зобовʼязання для державних видобувних компаній реалізовувати повністю або частково природний газ на біржі на вільних ринкових умовах ціноутворення із забезпеченням доступу до нього всіх постачальників.

5 серпня цього року у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №3958, який має на меті позбавити "Нафтогаз України" монопольного становища і запустити повноцінну конкуренцію на ринку природного газу.

    Реклама на dsnews.ua