• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

ЦВК попросила Донецьку та Луганську ОДА з'ясувати, чи можливі вибори в частині ОТГ у березні

Реклама на dsnews.ua

ЦВК звернулася до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій — обласних військово-цивільних адміністрацій (ОДА-ОВЦА) щодо надання не пізніше 12:00 15 січня висновків про можливість організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 28 березня 2021 року в окремих територіальних громадах даних регіонів

До переліку таких громад входять десять сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та вісім — Сєверодонецького і Щастинського районів Луганської області, передає "ДС" з посиланням на управління комунікації Секретаріату ЦВК.

У ЦВК нагадали, що 8 серпня 2020 року на підставі відповідних висновків Донецької та Луганської ОДА-ОВЦА встановили неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів, визначивши їх переліки. Внаслідок цього перші місцеві вибори 25 жовтня 2020 року в зазначених територіальних громадах не було проведено, а виборчі права громадян — не реалізовано.

У зв'язку з цим ЦВК вказала, що в разі можливості організації підготовки і проведення відповідно до Виборчого кодексу України місцевих виборів на окремих територіях зазначених областей в останню неділю березня 2021 року Комісія має ухвалити рішення про призначення перших місцевих виборів 28 березня не пізніше 17 січня 2021 року.

"У той же час законами України Комісію не наділено повноваженнями самостійно визначати можливість забезпечення належної безпеки та уникнення терористичної загрози під час організації та проведення місцевих виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей. Разом з тим, з огляду на необхідність забезпечення можливості громадянам України реалізувати їхнє право на формування органів місцевого самоврядування шляхом участі у відповідних місцевих виборах, існує потреба в отриманні інформації про ситуацію безпеки на окремих територіях цих областей, розташованих поблизу лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями. Тому з метою забезпечення реалізації та захисту конституційних виборчих прав громадян України Комісія прийняла відповідне звернення до Донецької та Луганської ОДА-ОВЦА", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в грудні 2020 року голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що в найближчій перспективі проведення місцевих виборів за українськими законами в ОРДЛО не відбудеться через неможливість організувати прозорий процес.

 

    Реклама на dsnews.ua