• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ЦВК припинила повноваження Одеського міського тервиборчкому

Реклама на dsnews.ua

Центральна виборча комісія достроково припинила повноваження всього складу Одеської міської територіальної виборчої комісії на виборах до місцевих органів влади

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Центрвиборчкому, передає "ДС".

Так, під час сьогоднішнього засідання, ЦВК відмовила в задоволенні скарг Одеської міської організації політичної партії "Блок Дмитра Голубова". У них йшлося, зокрема, про визнання бездіяльності Одеської міської ТВК в звʼязку з порушенням законодавства про реєстрацію кандидатів у депутати Одеської міськради, включених до єдиного і територіального виборчих списків даної політсили, і Дмитра Голубова на посаду мера Одеси.

Рішення прийнято у звʼязку з тим, що на момент розгляду Комісією цих скарг Одеська міська ТВК прийняла відповідні рішення та предмет скарги був відсутній.

Разом з тим, при розгляді даного питання Комісія встановила факти порушення в діяльності Одеської міської ТВК і ЦВК з власної ініціативи розглянув окремі питання її діяльності. Зокрема, було встановлено, що приймаючи постанови про реєстрацію кандидатів у депутати від "Блоку Дмитра Голубова" і про реєстрацію Голубова кандидатом в мери Одеси, а також постанову про реєстрацію кандидатів у депутати Одеської міської ради від партії "Наш край", Одеська міська ТВК прийняла рішення всупереч рішенням судів, що вступили в законну силу.

Таким чином Одеська міська ТВК перевищила свої повноваження повторно, всупереч вже встановленим судом обставинам та фактам, надавши оцінку документам кандидатів і політсили.

"Відтак, ЦВК скасувала вищевказані постанови Одеської міської ТВК, встановила факт систематичного порушення цією виборчою комісією законодавства та достроково припинила повноваження всього її складу", — сказано в повідомленні.

При цьому встановлено, що місцеві організації політичних партій, за поданням яких до складу міської ТВК були включені особи, повноваження яких достроково припинені, можуть не пізніше 17:00 14 жовтня 2020 подати до ЦВК кандидатури для включення до нового складу ТВК.

Крім того, Комісія зобовʼязала Одеську міську ТВК після формування її нового складу привести свою діяльність і рішення у відповідність до вимог виборчого законодавства і з урахуванням рішень судів, що вступили в законну силу. А також — невідкладно вжити передбачених виборчим законодавством заходів щодо забезпечення належної організації підготовки і проведення виборів депутатів Одеської міської ради та міського голови.

Разом з тим Комісія звернулася до Національної поліції щодо порушень, допущених попереднім складом Одеської міської ТВК.

    Реклама на dsnews.ua