• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Данилов про ставлення Зеленського до коронавирусу: Мені було приємно, що він розуміє

Реклама на dsnews.ua
Українська розвідка доповідала про небезпеку епідемії COVID-19 ще в січні поточного року, і президент Володимир Зеленський був проінформований про це

З таким твердженням виступив секретар Ради безпеки і оборони України Олексій Данілов, передає "ДС".

"COVID-19, я думаю, ми обов'язково переможемо, тому що це не тільки проблема України, це світова проблема. Остаточно ми переконалися, що це велика проблема, 25 січня, коли отримали дані нашої розвідки. З того, про що там йшлося, ми зрозуміли, що буде у подальшому відбуватися. У той час Китай робив все можливе, щоб з усіх країн світу забрати якомога більше масок, обладнання, все, що стосується захисту від інфекційних хвороб. Вони так само звернулися до України, і ми відразу на це відреагували. Знаєте, що було перше лист на Олексія Гончарука 31 січня. Потім було друге, коли вони на це не реагували", - розповів він в інтерв'ю "Українській правді".

За словами Данилова, йому довелося переконувати Кабмін, яким тоді керував Олексій Гончарук, відмовитися від вивозу обладнання за кордон.

"Це була дуже складна ситуація, у мене багато було з Кабміном розмов. Я їм пояснював, що треба терміново заборонити вивозити з країни обладнання. Я хочу сказати, що апарат нацбезпеки і оборони - це орган, який координує діяльність, ми не орган виконавчої влади. Орган виконавчої влади - це Кабінет міністрів. Але маючи цю інформацію, розуміння, що відбувається в цій сфері, ми почали готуватися і готуватися дуже потужно... Ми зрозуміли, що виклики будуть дуже-дуже великі", - додав секретар РНБО.

Він також стверджує, що "інформування Володимира Олександровича (Зеленського, - прим. "ДС") було з першого дня".

"Він відразу сприйняв, що це серйозна річ. Це було так само для мене дуже приємно, що він розуміє", - зізнався Данилов.

Він також переконаний в ефективності раннього введення карантину. Зараз секретар РНБО кожен день о 8:15 ранку відправляє президенту повідомлення про поширення COVID-19.

Раніше повідомлялося, що дружина президента України Олена Зеленська вилікувалася від коронавіруса.

    Реклама на dsnews.ua