• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Данилов розповів послу Швеції про "червоні лінії" на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов обговорив Мінські угоди з послом Швеції в Україні Тобіасом Тібергом. З 1 січня 2021 року розпочнеться головування Швеції в ОБСЄ

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Ради нацбезпеки, передає "ДС".

Данілов, зокрема, заявив, що позиція України залишається незмінною: Росія має вивести війська з тимчасово окупованих територій і повернути Україну контроль за українсько-російським кордоном.

За словами секретаря РНБО, компроміси в переговорному процесі можливі, але не на шкоду нашим національним інтересам. Українська сторона, сказав він, «ніколи не перейде «червоні лінії».

«Ми разом з міжнародними партнерами прагнемо спільними зусиллями припинити війну», — підкреслив він.

Секретар РНБО звернув увагу на появу на півночі нашої країни ще одного осередку напруги через масштабні протести в Білорусі.

Данілов висловив подяку Швеції за послідовну позицію щодо підтримки європейських та євроатлантичних прагнень України, а також за надану всебічну допомогу і постійну підтримку нашої держави.

Секретар РНБО наголосив, що Україна послідовно докладає зусиль до виконання критеріїв, яким мають відповідати держави-кандидати на вступ до ЄС і НАТО.

У свою чергу, Тобіас Тіберг зазначив, що позиція Швеції полягає в "захисті європейського безпекового порядку, який базується на трьох принципах: кордони не можуть бути порушені, конфлікти мають бути вирішені мирними засобами, кожна країна має право самостійно обирати свій шлях, і це повною мірою стосується України".

Шведський дипломат зазначив, що Україна буде одним з пріоритетів головування його країни в ОБСЄ.

Відзначимо, Швеція головуватиме в ОБСЄ в 2021 році.

    Реклама на dsnews.ua