• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Данілов розповів, як просувається створення української вакцини від COVID-19

Три групи українських вчених вже розробили прототипи вакцин проти COVID-19

Три групи українських вчених вже розробили прототипи вакцин
Три групи українських вчених вже розробили прототипи вакцин
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у колонці секретаря РНБО Олексія Данілова для "Української правди", передає "ДС".

"Україна має необхідний науковий потенціал для розробки власної вакцини від COVID-19, і три групи вітчизняних вчених вже розробили прототипи вакцин. Для завершення доклінічних випробувань необхідна лабораторія відповідного класу захисту BSL-3", — заявив Данілов.

На його переконання, має бути досягнута автономізація виробництва всередині країни, коли держава здатна самостійно забезпечити безумовний базовий безпековий набір громадянина (харчування, лікування, технології і правопорядок) в умовах кризи.

"Тоді ми зможемо створити механізм нової якості соціальної довіри між громадянином і державою, що дозволить максимізувати зусилля у подоланні будь-яких національних викликів", — вважає очільник РНБО.

Він додав, що від початку пандемії COVID-19 світові держави виграли час, щоб дати можливість ВООЗ, ООН, Всесвітньому банку та багатьом іншим організаціям і структурам консолідувати міжнародні активи, акумулювати ресурси, відновити зв’язки і почати наступ.

"Результатом об’єднаних зусиль людства стали проривні наукові результати, зокрема, не тільки у подоланні епідемії та розробці вакцин, але і у багатьох інших супутніх областях. Наприклад, був зроблений важливий крок на шляху боротьби з онкологічними захворюваннями. Таким чином, важливість розвитку і збереження національних держав при одночасному поглибленні транснаціональних міжнародних зв’язків — ще один урок пандемії", — зауважив Данілов.

Як писала "ДС", міністр охорони здоровʼя Максим Степанов, коментуючи наприкінці квітня процес створення української вакцини, казав, що вже можна говорити про наявність як мінімум двох вітчизняних препаратів-претендентів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua