• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Данілов спростував створення "чорного списку" ЗМІ

Рада національної безпеки і оборони не буде створювати реєстр заборонених засобів масової інформації. В даний час розробляються методи забезпечення заборони трансляції в Україні ЗМІ і соцмереж, щодо яких раніше були введені санкції

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив журналістам секретар РНБО Олексій Данилов, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Це абсолютно не відповідає дійсності… Ми цим питанням не опікуємося", — сказав він, коментуючи інформацію про створення реєстру заборонених ЗМІ.

У той же час Данілов зазначив, що РНБО зараз приводить у відповідність список ЗМІ, які вже не перший рік перебувають під санкціями. Однак нормативно-правовий інструмент застосування санкцій не розроблений. Йдеться про технічне і технологічне забезпечення.

"Це не про свободу слова, це не якісь обмеження, це ті (ЗМІ), щодо яких (санкції) вже запроваджено. Провайдери мають усе це опрацювати для того, щоб ми були впевнені, що вони не працюють на нашій території", — сказав Данілов.

У той же час він нагадав, що мова йде про великий перелік, серед яких телеканали NewsOne і ZIK, а також соціальні мережі.

Данілов зазначив, що РНБО розглядає питання "негативних процесів", що відбуваються в Facebook, Telegram, але про блокування цих програм не йдеться.

"Заблокувати повністю Facebook — я вважаю, що це просто неможливо", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", раніше член Інтернет-асоціації України Максим Тульєв заявив, що РНБО створить реєстр заборонених сайтів. За його словами, він входить до робочої групи з питань технічної реалізації реєстру.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua