• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Данілов жорстко відповів іноземним захисникам "телеканалів Медведчука"

Реклама на dsnews.ua

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов категорично відкинув претензії двох міжнародних журналістських організацій, що "висловили стурбованість" у звʼязку з закриттям телеканалів ZiK, NewsOne і "112 Україна"

Данілов відреагував на відповідні заяви "Міжнародної федерації журналістів" (International Federation of Journalists) та "Європейської федерації журналістів" (European Federation of Journalists), інформує "ДС".

За словами секретаря РНБО, реакція міжнародних організацій, які опікуються захистом свободи слова, є "очікуваною та зрозумілою". Разом з тим він закликав правозахисників не робити поверхневих висновків, детально не розібравшись у ситуації.

"Вважаємо за необхідне закликати шановні журналістські інституції не робити поверхневі оцінки й стандартні заяви, а вивчити деталі, розібратися в суті, а не по формі… IFJ і EFJ вартувало зробити елементарний аналіз контенту телевізійних каналів, долею яких вони так перейнялися, щоб визначити, наскільки він відповідає найвищим світовим журналістським стандартам обʼєктивності та неупередженості", — написав секретар РНБО у себе в Facebook.

Данілов підкреслив, що канали з пулу Віктора Медведчука, голови політради проросійської партії ОПЗЖ і кума президента РФ Володимира Путіна, — це інструменти російської інформаційної війни проти України. І Україна має право захищатися всіма можливими способами.

"Як сказано в заяві International і European Federation of Journalists, "заборони повинні застосовуватися тільки в дуже виняткових обставинах". У звʼязку з цим хочемо проінформувати IFJ і EFJ, що Україна вже сім років живе в таких надзвичайних обставинах, назва яким — війна", — пояснив секретар РНБО.

"Війна, яку веде проти нашої країни Росія, використовуючи, зокрема, всі технології інформаційної війни, які жодним чином не "відповідають міжнародно-правовим стандартам", на необхідність дотримання яких нам вказують. Одним із знарядь гібридної зброї Росії в боротьбі проти України є телевізійні ресурси, фінансування яких фактично здійснює країна-агресор через афілійованих з нею політиків", — додав він.

Данілов нагадав, що Україна зазнає прямої військової агресії Росії, що супроводжується інформаційними атаками: "На нашу країну напали, і ми діятимемо так, як потрібно, щоб зберегти державу і незалежність".

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення РНБО, яке на 5 років заборонило діяльність телеканалів, повʼязаних з нардепом ОПЗЖ Віктором Медведчуком, – "112 Україна", Newsone та ZIK. Крім телеканалів, під санкції потрапив нардеп Тарас Козак, який є їхнім формальним кінцевим бенефіціаром. З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували "за", один утримався, один перебував у відрядженні. Згодом стало відомо, що утримався від голосування голова Верховної Ради Дмитро Разумков. 

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, "телеканали Медведчука-Козака" закриті на підставі секретних даних, отриманих у тому числі з РФ.

    Реклама на dsnews.ua