• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

ДБР вивчає, як росіяни змогли прорвати кордон на Харківщині

Державне бюро розслідувань вивчає обставини прориву російськими окупаційними військами державного кордону України у Харківській області

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань, передає "ДС".

Згідно з даними слідства, 10 травня 2024 року ЗС РФ під час штурмів зуміли прорвати перший ешелон оборони українських сил та захопити кілька населених пунктів в Харківській області вздовж лінії кордону України з Росією. В результаті прориву втрати понесли як ЗСУ, так і мирне населення.

ДБР в межах розслідування здійснює комплексну перевірку рівня забезпечення та укомплектування особовим складом частин ЗСУ, зведення фортифікаційних споруд, взаємодії між військовими підрозділами тощо. Також перевіряються дії керівництва усіх ланок в регіоні в ході ворожого наступу, до та після них, досліджуються можливі факти безпідставного залишення бойових позицій підрозділами ЗСУ. Слідчі вже встановили похвилинний розвиток подій. Призначено низку важливих експертиз, які планується завершити найближчим часом.

До розслідування залучені кращі слідчі та керівництво Головного слідчого управління ДБР, відбувається щільна взаємодія з оперативними підрозділами СБУ, Генерального штабу ЗСУ, ОТУ "Харків" та ОСУВ "Хортиця". Попередня кваліфікація — самовільне залишення поля бою та недбале ставлення до військової служби (ст. 429, ч. 4 ст. 425 КК України).

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський повідомив, що Сили оборони взяли під "бойовий контроль" прикордоння Харківської області, куди зайшли російські війська.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua