• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

ДБР повідомило Тупицькому про підозру за двома статтями Карного кодексу

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру голові Конституційного суду України Олександру Тупицькому

Олександр Тупицький
Олександр Тупицький
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ДБР, передає "ДС".

Тупицького підозрюють у правопорушеннях, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України про дачу завідомо неправдивих свідчень, штучне створення доказів і підкуп свідка.

Також у ДБР прокоментували намагання Тупицького потрапити на своє робоче місце, незважаючи на відсторонення.

"Нехтуючи вимогами Конституції України та положеннями Кримінального процесуального кодексу України, діючи з метою перешкоджання встановленню істини у кримінальному провадженні, у якому він є підозрюваним, цей суддя продовжує прибувати на робоче місце, перешкоджати встановленню істини у кримінальному провадженні, наданню його підлеглими документів на запити органу досудового розслідування та явці осіб за повістками слідчого. Більше того, Голова КСУ після повідомлення про підозру імітує її невручення, ненабуття статусу підозрюваного, відвідуючи робоче місце", — зазначили у пресслужбі.

"Секретаріат КСУ фактично перетворено на юридичну фірму його Голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для Голови Суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов'язані з його участю в кримінальному провадженні", — додали там.

У ДБР нагадали, що на підставі ч. 3 ст. 154 КПК України в. о. Генерального прокурора було подано президенту України клопотання про відсторонення судді Конституційного Суду України та його голови від займаної посади. Там пообіцяли зробити все можливе, щоб Тупицький не потрапив до КСУ.

    Реклама на dsnews.ua