• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Децентралізація: Зеленський хоче змінити Конституцію

Президент України Володимир Зеленський закликав народних депутатів у цьому році затвердити зміни до Конституції в частині децентралізації влади, щоб запровадити інститут префектів у регіонах

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента, передає "ДС".

Він зазначив, що в поточному році потрібно вирішити ряд завдань по завершенню децентралізації та затвердження змін до Конституції — одна з них. Президент також підкреслив, що реформа дозволить зберегти унітарний устрій України.

"Ми повинні прийняти нарешті зміни до Конституції щодо відносин між центральними і місцевими органами влади. Йдеться про інститут префектів і ліквідацію місцевих адміністрацій. Префекти контролюватимуть дотримання Конституції і законів на кожній території, стануть запорукою унітарного устрою нашої держави. Я хотів би закликати нардепів від усіх депутатських фракцій і груп прийняти зміни до Конституції України щодо децентралізації", — сказав Зеленський.

Раніше в "Слузі народу" розповідали, що буде регулярна ротація серед префектів. Україні необхідно 129 префектів (за кількістю районів), або 25 (за кількістю областей), але ці цифри ще будуть обговорюватися. Крім того, формується кадровий резерв на 300 префектів.

Префекти повинні будуть координувати вертикаль влади, а також стежити за законністю дій місцевих рад, і реагувати на порушення.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський 25 лютого на засіданні Ради розвитку громад і територій заявив про необхідність в Україні місцевих референдумів, доручивши народним депутатам розробити і прийняти відповідний закон. Крім того, глава держави анонсував створення Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua