• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Декомунізація залишається питанням національної безпеки, - Порошенко

Декомунізація залишається питанням національної безпеки, моральним обов’язком перед мільйонами українців, знищених більшовизмом, а також знаком поваги до сучасних захисників України

Реклама на dsnews.ua

Таку заяву зробив пʼятий президент України Петро Порошенко в річницю ухвалення законів, які дали старт процесу декомунізації.

Порошенко подякував українським парламентарям, які 9 квітня 2015 року ухвалили чотири історичні закони і дали старт процесу декомунізації. Ці закони, зокрема, заборонили радянську символіку, відкрили архіви радянських спецслужб та визнали борцями за незалежність України УПА й інші організації. Завдяки цьому було перейменовано майже 1000 населених пунктів і 52 тис. топонімів у населених пунктах, демонтовано більше 2,5 тис. комуністичних пам’ятників.

"Імена катів з карти України — геть, це не обговорюється" — це був непорушний принцип, якого дотримувалася наша команда, офіційно розпочинаючи декомунізацію в Україні. Тоді ми перші зробили зусилля, щоб наздогнати в Україні те, що було зроблено 25 років тому в країнах посткомуністичної Європи", — сказав пʼятий президент.

Водночас він підкреслив, що фактично декомунізація в Україні розпочалася набагато раніше, а вищезазначені документи лише закріпили і легалізували прагнення українців звільнитися від імперського впливу і повернутися до власної історичної пам’яті.

"Декомунізація була і досі залишається питанням національної безпеки, моральним обов’язком перед мільйонами українців, знищених більшовизмом, а також — знаком поваги до сучасних героїв, які нині захищають Україну від нащадків сталінських катів… Тому мене разом із багатьма українцями обурює і шокує чергова спроба відкату "зеленої" влади назад — від проспекту Бандери до проспекту Московського", — заявив Порошенко.

    Реклама на dsnews.ua