• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Справа Бахматюка абсурдна і має бути закрита, - глава Райффайзен банк Аваль

Реклама на dsnews.ua

Справа щодо екс-власника VAB-Банку, бізнесмена Олега Бахматюка і голови правління Райффайзен банку Аваль Олександра Писарук є абсурдною і єдиним логічним процесуальним рішенням є її закриття

Про це заявив сам Писарук в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", повідомляє "ДС".

"Постанова колишнього першого заступника Генерального прокурора, на підставі якого було відновлено цю справу, була скасована 25 червня як незаконна і необгрунтована. Незважаючи на це підозру формально ще не знято. Така ситуація обурює ще й з урахуванням того, що ми вже подавали клопотання про закриття кримінального провадження, і у правоохоронних органів є всі зібрані нами докази, які підтверджують мою невинність", — заявив Писарук.

Голова правління Райффайзен банку Аваль впевнений, що в 2014 році сторони діяли в рамках законодавства та виключно з метою уникнути негативних наслідків банківської кризи.

"Всі претензії до мене з боку НАБУ вже спростовані відповідними документами, висновками експертів та фахівців. Закриття кримінальної справи проти мене — це логічне завершення всієї цієї історії. Абсурдність звинувачення була зрозуміла з самого початку активної фази цього кримінального провадження, а тому я впевнений, що є всі підстави для закриття справи стосовно мене як з формальних причин, так і у зв'язку з відсутністю будь-якого кримінального злочину в моїх діях. Очікую, що найближчим часом всі необхідні процесуальні дії будуть зроблені і з мене остаточно знімуть усі звинувачення", — додав він.

При цьому він підкреслив, що ніякої змови з Бахматюком не було і бути не могло.

"Ми з паном Бахматюком розходимося в усіх питаннях, крім одного: як комусь могло прийти в голову, що я з ним змовився. У нас були складні відносини, і тому Олег Романович так реагує. Підозрювати, що ми могли змовитися, — це абсурд", — сказав Писарук.

Також банкір підтвердив думку Бахматюка, що саме цей бізнесмен є основною ціллю, а самого Писарука використали тільки тому, що НАБУ може вести тільки справи, в яких є чиновники.

"Я теж так думаю. Людину з бездоганною репутацією фактично використовували як наживку. Мені здається, вже всім зрозуміло, у тому числі представникам правоохоронних органів, що будь-які звинувачення співробітників НБУ в заволодінні коштами шляхом видачі стабілізаційного кредиту в період кризи 2014 року — це абсурд. Неприємно усвідомлювати, що НАБУ — організація, яку підтримують усі міжнародні інституції, включаючи МВФ, в якому я працював більше трьох років, не розібралася в ситуації, абсолютно безпідставно звинуватила співробітників НБУ в умисному злочині і тепер відмовляється це визнавати. Природно, що в силу тих публічних заяв, які робилися в активну фазу кримінальної справи, тепер складно пояснити громадськості, що озвучені факти не підтвердилися. Однак ще гірше продовжувати цей абсурд і всіляко відтягувати прийняття логічного процесуального рішення про закриття кримінальної справи відносно мене і співробітників НБУ", — уклав Писарук.

Як повідомлялося, в кінці листопада 2019 року МВС України за заявою НАБУ оголосило в розшук Бахматюка і його сестру, гендиректора "Авангарду" Наталію Василюк по справі про видачу Нацбанком стабкредиту VAB Банку. Раніше детективи НАБУ повідомили про підозру у вказаній справі екс-першого заступника голови НБУ Олександра Писарука, члена Ради НБУ Миколи Каленського і главу банківського нагляду Аллу Шульгу, а також ще чотирьох осіб, пов'язаних з банком та компаніями ULF. В даний час ці особи відпущені під заставу.

Нацбанк стверджує, що борг належали Бахматюку неплатоспроможних VAB банку і банку "Фінансова ініціатива" (обидва — Київ) Фонду гарантування вкладів фізичних осіб становить 11 млрд грн, НБУ — 10,6 млрд грн. У тому числі борг перед центробанком забезпечений особистою порукою бізнесмена на 8,6 млрд грн і майновими поручительствами його компаній.

Бахматюк раніше заявляв, що відкидає всі звинувачення і пропонує Фонду гарантування поетапно погасити 8 млрд грн заборгованості: 500 млн грн гарантійного внеску та по 1 млрд грн щорічно. На його думку, ця справа сфабрикована і спрямоване на те, щоб зірвати досягнення домовленостей з кредиторами. Бізнесмен звернувся до президента Володимиру Зеленському з проханням втрутитися в ситуацію.

Група міжнародних кредиторів групи "Укрлендфармінг" листом від 15 листопада запропонувала уряду України обговорити можливість настання негативних наслідків для сукупних боргових вимог до агрохолдингам у зв'язку з новим розвитком правової ситуації навколо Бахматюка і ULF. У листі уточнювалося, що загальна сума тіла боргових зобов'язань групи ULF становила приблизно $1,65 млрд і складалася з близько $1,25 млрд боргових зобов'язань перед міжнародними кредиторами і близько $400 млн – перед українськими банками (включаючи державні Укрексімбанк, Ощадбанк).

"Укрлендфармінг" є одним з найбільших агрохолдингів в Євразії. Займається вирощуванням зернових, вирощуванням великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки, добрив і насіння. Входить в нього "Авангард" є найбільшим в Україні виробником яєць і яєчних продуктів.

    Реклама на dsnews.ua