• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Справа Хізб ут-Тахрір: фігуранта Омерова посадили в карцер в СІЗО в Росії

Реклама на dsnews.ua
У СІЗО №1 російського Ростова затриманого по справі Хізб ут-Тахрір" Енвера Омерова відправили в карцер на 15 діб після його етапування з окупованого Криму в РФ

Про це Крим.Реалії розповів Генконсул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський, передає "ДС".

За словами Малишевського, коли 19 травня він відвідав фігуранта білогірського "справи Хізб ут-Тахрір" Омерова в слідчому ізоляторі, той був у спецодязі для ув'язнених, яких перевели в карцер. Генконсул уточнив, що Омерова помістили в карцер 12 травня, відразу після етапування з СІЗО Сімферополя.

"З Енвером ми знайомі з часів, коли він відвідував судові засідання в Північно-Кавказькому окружному військовому суді (нині Південний окружний військовий суд - "ДС"). Тепер ми разом сидимо не в числі слухачів на черговому засіданні, а в СІЗО навпроти один одного, ось тільки він, до всіх неприємностей, ще й в спецодязі перебуває у карцері на 15 діб, починаючи з 12 травня. Нам було про що поговорити. Постараємося всіляко допомогти, адже проблеми зі здоров'ям не дають йому спокою. Сподіваюся, жорсткі умови перебування в карцері не позначаться на його і так ослабленому здоров'ї", - розповів Малишевський.

У День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу консули Генерального консульства України в Ростові-на-Дону відвідали громадян України - кримських татар, мусульман, яких утримують у слідчих ізоляторах російських Ростові-на-Дону, Таганрозі і Шахтах.

Зокрема, відбулися зустрічі з Емір-Усеином Куку, Енвером Омеровым, Айдером Джаппаровым, які утримуються в СІЗО-1, Муслімом Алієвим в СІЗО-2, Арсеном Джеппаровым в СІЗО-4.

Раніше повідомлялося про те, що фігурантів білогірського "справи Хізб ут-Тахрір" Енвера і Ризу Омеровых, а також Айдера Джаппарова етапували з Криму в СІЗО №1 російського Ростова-на-Дону для розгляду кримінальної справи по суті в Південному окружному військовому суді.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливого переслідування в Росії і в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список об'єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Адвокати відзначають, що переслідувані по цій справі російськими правоохоронними органами - переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє вводити на окупованій території законодавство оккупирующего держави.

    Реклама на dsnews.ua