• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Справа Хізб ут-Тахрір: Російські тюремники знову нав'язують кримським татарам пайок зі свининою

Реклама на dsnews.ua
У СІЗО Ростова затриманим у справі Хізб ут-Тахрір кримським татарам знову видали сухпайком зі свининою, що не відповідає релігійним переконанням політв'язнів

Про це у коментарі розповів адвокат Назім Шейхмамбетов, передає "ДС" з посиланням на Крим. Реалії.

"Сьогодні в ході розгляду апеляційної скарги на продовження запобіжного заходу ми подали ряд клопотань. Одне з них стосувалося сухих пайків, які видають нашим підзахисним у СІЗО на час участі у судовому засіданні. Нашим підзахисним видали сухпайком. У складі тієї їжі, яка була включена в сухпайок, містилася свинина. Тому вони по суті сьогодні практично нічого не їли протягом всього дня. Ми заявили клопотання, а суд відмовив у винесенні окремої постанови за фактом порушення прав наших підзахисних", - розповів Шейхмамбетов.

Публічних коментарів представників російського СІЗО з приводу претензій адвоката немає.

Нагадаємо, раніше в СІЗО Ростова затриманим у справі Хізб ут-Тахрір кримським татарам вже видавали сухпайком з цвіллю і свининою.

Такі сухпайком затриманим видають не тільки в звичайні дні, але і під час засідання суду. Незважаючи на скарги, Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону відмовився винести окрему ухвалу щодо начальника СІЗО, який допустив ці порушення.

    Реклама на dsnews.ua