• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Справа про викрадення Чауса направили в суд Молдови

Прокуратура по боротьбі з організованою злочинністю та особливих справ Молдови (PCCOCS) завершила кримінальне розслідування і направила до суду справу за обвинуваченням громадянина країни у викраденні у квітні колишнього судді Дніпровського райсуду Києва судді Миколи Чауса

Затримання обвинувачуваного у викраденні Миколи Чауса
Затримання обвинувачуваного у викраденні Миколи Чауса
Реклама на dsnews.ua

Обвинуваченому 30 років, він проходив військову службу в національних спецпідрозділах, інформує "ДС" з посиланням на Moldpres.

Обвинувачений раніше працював в Україні охоронцем у місцевого жителя, коли в лютому був завербований групою людей, які згодом брали участь у злочинній діяльності. Згідно завданням, після повернення в Молдову чоловік зібрав додаткову інформацію про місце проживання, спосіб життя і щоденні маршрути членів сім'ї Чауса, які передав потім замовникам. Згодом також за ініціативою організаторів він орендував кілька об'єктів власності, купив три транспортних засоби і надав їх особам, які вчинили злочин.

Як повідомляється, особи, з якими він працював, прибули з-за меж Молдови і використовували транспортні засоби, в тому числі для викрадення двох осіб одночасно (колишній суддя і його охоронець) і щоб перешкодити подальшому процесу переслідування.

Обвинувачений утримувався під вартою з травня 2021 року. Нещодавно він уклав угоду про визнання провини та співпрацю зі слідством, що дозволило прокурорам перевести його під домашній арешт під наглядом поліції із застосуванням ряду обмежувальних заходів. Ця справа була відокремлена від основного, яке стосується інших додаткових матеріалів, щодо яких ведеться розслідування.

У Молдові відзначили, що в цій кримінальній справі прокуратура звернулася до української влади з декількома запитами, які відповідають етапам просування розслідування і підтверджених інформацією, доступною широкому загалу. Однак поки офіційної реакції прокуратури України не було.

Згідно з кримінальним законодавством Республіки Молдова викрадення двох або більше осіб карається позбавленням волі на строк від 6 до 10 років.

Як повідомляла "ДС", колишній суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус, якого в квітні 2021 роки вкрали в Молдові невідомі, був виявлений 30 липня в Вінницькій області в одних шортах.

3 серпня детективи НАБУ затримали Чауса в лікарні "Феофанія". На сьогодні Микола Чаус має статус підозрюваного в справі НАБУ про корупцію і потерпілого — у справі про викрадення.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua