• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Дело "Роттердам +" закрили, тому що не було доказів, — прокурор

Реклама на dsnews.ua

Дело "Роттердам +" було закрито через недостатність доказів, зібраних детективами НАБУ

Про це заявив старший прокурор групи прокурорів САП Віталій Пономаренко під час судового засідання 11 листопада, інформує "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Через недостатність доказів підстав для складання обвинувального акта мною встановлено не було. Тому залишилося прийняти єдине рішення — закрити кримінальне провадження, що було зроблено у відповідності з моїми функціональними і професійними обов'язками", — повідомив прокурор суду.

Він також додав, детективи НАБУ звернулися до суду для його відводу тільки тому, що саме він як старший прокурор групи прокурорів прийняв постанову про закриття справи.

"Ця заява не пов'язана з наявністю передбачених КПК підстав для відводу, вона пов'язана з прийняттям конкретного процесуального рішення ... Говорячи про те, що прокурор був на думку детективів упередженим, вони заявляють відводиться не групі прокурорів, яка здійснювала в сукупності процесуальне керівництво в цьому кримінальному провадженні, а тільки одному прокурору, який прийняв рішення про його закриття ", — зазначив прокурор.

Як повідомляла "ДС", справа "Роттердам +" було закрито прокуратурою 28 серпня через відсутність складу злочину. Це рішення незабаром підтвердив Офіс генерального прокурора. 24 вересня Вищий антикорупційний суд відмовив у задоволенні скарги на рішення прокурора САП про закриття справи "Роттердам +".

Однак 27 жовтня ВАКС несподівано переглянув своє рішення у справі "Роттердам +" і скасував постанову прокуратури про закриття справи. Таке рішення суддя Олійник прийняла за заявою Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського.

    Реклама на dsnews.ua