• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Справа Шеремета: Адвокати подали апеляцію на запобіжний захід Антоненка

Реклама на dsnews.ua

Суд, приймаючи рішення про запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для обвинуваченого у справі про вбивство Павла Шеремета Андрія Антоненка, довільно встановив ризики втечі і незаконного впливу на свідків

Про це йдеться в апеляції, поданої адвокатами Андрія Антоненка (Ріффмайстера), передає "ДС" з посиланням на сайт СЕНС Україна.

Відзначається, що постанова підлягає оскарженню тільки в частині обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

В апеляційній скарзі Дмитро Круговий, зокрема, зазначає, що прокурор не обґрунтував жоден з ризиків, зазначених в його клопотанні, суд довільно встановив ризик втечі і ризик незаконного впливу на свідків (потерпілих), керуючись при цьому виключно вагою інкримінованого діяння, а в частини вагомості доказів — тільки їх номінальним перерахуванням — реєстром матеріалів, не враховуючи принцип Летелʼє, за яким ризик втечі зменшується з плином часу, яким би він не був коротким. Після пом'якшення заходів іншим обвинуваченим ніяких негативних наслідків не настало, зазначає захист, що побічно підтверджує безпідставність тверджень суду про тримання пана Антоненка під вартою як єдино можливий спосіб усунення ризиків.

"Повний текст постанови не був проголошений 28.08.2020, як було в ній зазначено, захист отримав його тільки в понеділок, 31.08.2020. На наступний день апеляція була подана в Шевченківський суд", — наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року слідчі повідомили, що в справі про вбивство Павла Шеремета підозрюють щонайменше трьох осіб: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря і волонтера Юлію Кузьменко, музиканта і добровольця Андрія Антоненко. Всім їм було оголошено про підозру. Також в справі фігурують добровольці Владислав і Інна Грищенко, проте на даний момент вони є підозрюваними у справі про організацію замаху на бізнесмена в Косові Івано-Франківської області.

За версією правоохоронців, за результатами проведених експертиз, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй — Антоненко. Також слідство вважало основним мотивом вбивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.

У серпні 2020 Юлію Кузьменко, підозрювану у вбивстві журналіста Павла Шеремета, відпустили з-під варти під цілодобовий домашній арешт.

    Реклама на dsnews.ua