• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Справа Шеремета. Як скоро Зеленський прирівняє націоналістів до нацистів

За версією слідства, вбивство Павла Шеремета нібито організували прихильники «націонал-радикальних ідей»
Андрій Антоненко у дворі свого будинку. Фото: Getty Imagew
Андрій Антоненко у дворі свого будинку. Фото: Getty Imagew
Реклама на dsnews.ua

Розслідування вбивства Павла Шеремета зробило ще один ривок вперед. Вже названі не тільки виконавці, але і замовник цього злочину.

Нагадаємо, що 12 грудня в Міністерстві внутрішніх справ було проведено екстрений брифінг за участю президента Володимира Зеленського, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генерального прокурора Руслана Рябошапки. На брифінгу представники Національної поліції повідомили про затримання п'ятьох осіб, які нібито обґрунтовано підозрюються у вбивстві журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 р.

Після заслуховування інформації правоохоронців Зеленський нагадав, що кілька місяців тому він вже зустрічався з представниками правоохоронних органів і підкреслював, що кримінальна справа про вбивство Павла Шеремета є одним із пріоритетних і має бути розкрито. Подякувавши слідчих і прокурорів за роботу, Зеленський заявив: "Ймовірні вбивці сьогодні були затримані. Ми з вами отримали дуже багато відповідей - ви самі це бачили. Але є ще одне питання - хто замовник. Впевнений, що на це питання обов'язково знайдеться відповідь наступного разу. Я хочу вірити, що це буде третя і остання зустріч з цього дуже гучній справі про вбивство Павла Шеремета".

Відповідь знайшлася вже на наступний ранок. Він був оголошений у Печерському райсуді Києва, куди привезли затриманих підозрюваних Андрія Антоненко, Юлію Кузьменко і Яну Дугарь для обрання їм запобіжного заходу. Адвокат Влад Добош оприлюднив складене слідчим повідомлення про підозру. У цьому документі стверджується буквально наступне:

"Антоненко Андрій Сергійович..., захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси, розмежування суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості, здійснюючи свої дії, щоб привернути увагу громадськості до певних політичних переконань, ... вирішив створити організовану групу, щоб в її складі вчинити вбивство журналіста і радіоведучого Шеремета Павла Григоровича...

Втілюючи в дію свій злочинний задум, Антоненко А. С. для вчинення у складі організованої групи спільних злочинних дій підшукав і залучив мешканку р. Київ Кузьменко Юлію Леонідівну..., і військовослужбовця за контрактом Дугарь Яну Сергіївну..., і невстановлених досудовим розслідуванням осіб, які мали аналогічні з ним погляди та наміри, щоб привернути увагу суспільства до націонал-радикальних ідей, які, на їхню думку, зможуть змінити життя суспільства".

Отже, висунута наслідком розгадка проста: замовником вбивства Павла Шеремета нібито був Андрій Антоненко, якому начебто захотілося допомогою цього вбивства "привернути увагу суспільства до націонал-радикальних ідей". Зеленський може бути задоволений: поставлене їм завдання знайти замовника вже виконана.

Реклама на dsnews.ua

Варто одразу наголосити: жодних доказів того, що Андрій Антоненко використовував вбивство Павла Шеремета для пропаганди "величності арійської раси" та інших "націонал-радикальних ідей", слідство не надало. Більше того, одразу після брифінгу в МВС версія слідства стала розсипатися. Увечері 12 грудня волонтер і народний депутат від "Європейської солідарності" Яна Зінкевич оприлюднила довідку, що підтверджує перебування Яни Дугарь в АТО на момент вбивства Павла Шеремета.

Ранок Яна Зінкевич приїхала до Печерського райсуду і повідомила, що 15 і 18 липня 2016 р. Яна Дугарь працювала в госпіталі в зоні АТО, хоча слідство стверджує, що вона була в Києві і нібито «розвідувала» положення камер спостереження біля будинку Павла Шеремета. «Я особисто її в той період, коли відвозила своїх госпітальєрів на ротацію, також її бачила кожен раз. Тому всі ці звинувачення просто абсурдні, безпідставні. Тим більше, більшу частину інших обвинувачених вона навіть не знала до цього року. А частина до цих пір не знає. ... Ми бачимо, як ліпляться справи - з гівна і палиць, як сьогодні», - заявила Яна Зінкевич. Тим не менш Печерський райсуд повністю задовольнив прохання прокуратури, проігнорувавши аргументовані заперечення сторони захисту. Яна Дугарь відправлена цілодобовий під домашній арешт.

Звичайно, не виключено, що на Банковій захочуть, щоб замовником вбивства Павла Шеремета був оголошений хтось із великих політиків, наприклад, Петро Порошенко. Хоч це і здається диким, але зараз не можна виключати жодних варіантів. Втім, щоб виконати замовлення з дискредитації армії, добровольців і волонтерів, зовсім не обов'язково замішувати в цю справу п'ятого президента. Для цього якраз достатньо призначити замовником Андрія Антоненко.

Підкреслимо, що Андрій Антоненко - не просто один з десятків тисяч ветеранів АТО. За офіційною інформацією командування Сил спеціальних операцій Збройних сил України, сержант Андрій Антоненко "проходить військову службу за контрактом у лавах Сил спеціальних операцій з липня 2017 року, в командуванні СЗГ з червня 2019 року". А ще він професійний рок-музикант і співак, засновник групи Riffmaster. Навесні 2017-го група презентувала пісню "Тихо прийшов, тихо пішов", яка стала неофіційним гімном СЗГ. Військове телебачення зняло кліп на цю пісню, а Петро Порошенко особисто її піарив, про що зараз наполегливо нагадує спраглий помсти Андрій Портнов.

Тому цілком може стати остаточною версія про те, що Андрій Антоненко нібито організував вбивство Павла Шеремета з власної ініціативи, виходячи з своїх "націонал-радикальних ідей". Після цього залишиться прирівняти українських націоналістів і просто патріотів до нацистів і фашистів.

Це не ужастик з гіпотетичного майбутнього. Судячи по істерії в телеефірі, ця пропаганда проти військових, ветеранів АТО і волонтерів розкручується вже зараз.

    Реклама на dsnews.ua