• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Справа Шеремета: одним з мотивів вбивства можуть бути контакти журналіста в Росії

За місяць до вбивства журналіст Павло Шеремет виїжджав на територію Росії, що, за версією слідства, могло послужити одним з мотивів замаху на його життя

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів директор департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За його словами, справа щодо передбачуваних виконавців вбивства Шеремета завершена, а проти замовників — триває.

"Цей злочин вчинено проти громадянина РФ, іноземця. Який неодноразово бував на території країни-агресора і безпосередньо за місяць до своєї загибелі мав там контакт. Це, на наш погляд, також могло істотно вплинути на мотив цього вбивства", — заявив Шевченко.

Він також зазначив, що слідство продовжує пошук осіб, які підбурювали виконавців "свідомо чи несвідомо" вчинити вбивство Шеремета. Шевченко також наголосив, що поліція не перешкоджає стороні захисту підозрюваних знайомитися з матеріалами справи і надає їм всі фото - і відеоматеріали.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року слідчі повідомили, що у справі про вбивство Павла Шеремета підозрюють щонайменше трьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря та волонтера Юлію Кузьменко, музиканта і добровольця Андрія Антоненко. Всім їм було оголошено про підозру. Також у справі фігурують добровольці Владислав та Інна Грищенко, однак на даний момент вони є підозрюваними у справі про організацію замаху на бізнесмена у Косові Івано-Франківської області.

За версією правоохоронців, за результатами проведених експертиз, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй — Антоненко. Також слідство вважало основним мотивом вбивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.

У тексті підозри, врученого затриманим у справі Шеремета, в якості опису мотиву сказано, що Антоненко ("Riffmaster"), "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, поділ суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості", вирішив створити організовану групу для вбивства журналіста Павла Шеремета. Також там сказано, що, "здійснюючи свій злочинний задум, Антоненко привернув Юлію Кузьменко і Яну Дугарь, які мали "аналогічні з ним погляди і наміри".

Редакція інтернет-видання "Українська правда", в якому працював журналіст Павло Шеремет, засумнівалася в достовірності висновків слідства щодо мотивів його вбивства.

Антоненко і Кузьменко перебувають під вартою, Дугарь — випущена під заставу.

2 липня Національна поліція повідомила, що кримінальна справу про вбивство Павла Шеремета готова для передачі в суд.

Раніше розгляд апеляції на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для одного з підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненко переносили на 9 липня.

    Реклама на dsnews.ua