• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Справа VAB банку відбувається за рамками КПК, - юрист

Реклама на dsnews.ua
САП і НАБУ не допускали сторону захисту до матеріалів справи, пов'язаного з рефінансуванням VAB банку

Про це в ході засідання антикорупційного комітету Верховної Ради заявила адвокат власника VAB банку Тетяна Козаченко, передає кореспондент "ДС".

"Я до цього часу не бачила постанови Офісу генерального прокурора. Для мене є очевидним факт, що ця справа (справа VAB банку, - прим. "ДС") не відбувається в рамках КПК. Мене навіть як юриста не допускали до матеріалів справи для ознайомлення. ВАКС був змушений зобов'язати САП і НАБУ надати мені доступ", - сказала Козаченко.

Вона додала, що ні САП, ні НАБУ не є суб'єктами рішення Генеральної прокуратури про поновлення виробництва.

"Справу було відновлено не в рамках виробництва. Воно знаходилося в Нацполиции, рішення прийняла Генеральна прокуратура. Тепер НАБУ і САП оскаржать рішення не в рамках кримінального провадження", - пояснила юрист.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 Олега Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власник компаній Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ.

У червні Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Касько про відкриття кримінального провадження стосовно власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, що забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB Банку, яке було закрито через відсутність складу злочину.

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського райсуду і скасував постанову про відновлення кримінального провадження проти Бахматюка у справі рефінансування VAB банку.

Крапку в цій справі має поставити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, очолювана Назаром Холодницким. Разом з тим за станом на 8 липня САП це рішення не виконала. Крім того, Національне антикорупційне бюро України, очолюване викритих у корупції Артемом Ситником, також відмовилося виконати зазначене вище рішення Печерського райсуду.

Довідка. Справу проти екс-заступника голови Нацбанку Олександра Писарука та фактичного власника VAB банку Олега Бахматюка було відкрито через нібито нецільового використання коштів рефінансування, наданих НБУ в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку. Крім того, Олег Бахматюк сам запропонував державі повернути до бюджету 8 млрд боргів, однак відповіді на свою пропозицію від НБУ так і не отримав.

    Реклама на dsnews.ua