• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Справа VAB Банку відбувається за рамками КПК, - юрист

Реклама на dsnews.ua

САП і НАБУ не допускали сторону захисту до матеріалів справи, пов'язаної з рефінансуванням VAB Банку

Про це в ході засідання антикорупційного комітету Верховної Ради заявила адвокат власника VAB Банку Тетяна Козаченко, передає кореспондент "ДС".

"Я до цього часу не бачила постанови Офісу генерального прокурора. Для мене є очевидним факт, що ця справа (справа VAB Банку. - Прим. "ДС") не відбувається в рамках КПК. Мене навіть як юриста не допускали до матеріалів справи для ознайомлення. ВАКС був змушений зобов'язати САП і НАБУ надати мені доступ", - сказала Козаченко.

Вона додала, що ні САП, ні НАБУ не є суб'єктами рішення Генеральної прокуратури про поновлення виробництва.

"Справу було відновлено не в рамках виробництва. Вона знаходилася в Нацполіції, рішення прийняла Генеральна прокуратура. Тепер НАБУ і САП оскаржать рішення не в рамках кримінального провадження", - пояснила юрист.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 р. Олега Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власника компанії Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ.

У червні Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Каська про відкриття кримінального провадження стосовно власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, що забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB Банку, яка була закрита через відсутність складу злочину.

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського райсуду і скасував постанову про відновлення кримінального провадження проти Бахматюка у справі рефінансування VAB Банку.

Крапку в цій справі має поставити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, очолювана Назаром Холодницьким. Разом з тим за станом на 8 липня САП це рішення не виконала. Крім того, Національне антикорупційне бюро України, очолюване викритим у корупції Артемом Ситником, також відмовилося виконати зазначене вище рішення Печерського райсуду.

Довідка. Справу проти ексзаступника голови Нацбанку Олександра Писарука та фактичного власника VAB Банку Олега Бахматюка було відкрито через нібито нецільове використання коштів рефінансування, наданих НБУ в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку. Крім того, Олег Бахматюк сам запропонував державі повернути до бюджету 8 млрд боргів, однак відповіді на свою пропозицію від НБУ так і не отримав.

    Реклама на dsnews.ua