• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

День добровольця: 7 років тому перші загони Самооборони Майдану пішли захищати Україну на сході (ФОТО)

Сьогодні, 14 березня в Україні відзначають День українського добровольця. Саме цього дня у 2014 році понад 500 бійців Самооборони Майдану почали підготовку, щоб сформувати перший добровольчий батальйон і взяти участь в обороні суверенітету і цілісності України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Цензор.Нет, передає "ДС".

Добровольчий рух на початку російсько-української війни відіграв особливо важливу роль у контексті розваленої і розграбованої армії.

13 квітня 2014 року було прийнято рішення про початок антитерористичної операції на сході України. Бійці добровольчих батальйонів взяли активну участь у першому етапі її проведення і завадили просуванню противника вглиб материкової України.

 У 2017 році Верховна Рада України встановила 14 березня Днем добровольця, який відзначається з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посилення суспільної уваги і турботи до учасників добровольчих формувань і на підтримку ініціативи громадськості.

У грудні 2019 року президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції", завдяки якому добровольці змогли нарешті отримати статус учасника бойових дій.

Ще 10 березня, напередодні Дня українського добровольця, на території меморіалу "На горі Карачун" в Донецькій області вшанували памʼять загиблих українських героїв.

У заході взяли участь заступник Командувача ООС генерал-майор Едуард Москальов, діючі військовослужбовці, ветерани російсько-української війни, військові, громадські активісти та школярі.

Присутні вшанували памʼять загиблих українських героїв, висловили подяку живим захисникам , а на завершення поклали квіти до меморіалу. Військовий капелан відправив поминальну літургію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua