• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Гроші на вакцинацію українців у небезпеці через скандального радника голови ОП Михайла Пасічника, — ЗМІ

За даними джерел в ОП, відповідальним за масову вакцинацію українців від Covid-19 в наступному році призначений Михайло Пасічник — радник голови ОП Андрія Єрмака. У держбюджеті України на вакцинацію населення від Covid-19 буде зарезервовано 15 млрд гривень

Михайло Пасічник
Михайло Пасічник
Реклама на dsnews.ua

Про перипетії скандальної біографії Пасічника пише видання "КП.ua".

"Популярність Пасічник отримав не як медик або видатний медичний менеджер, а, перш за все, як пропагандист безглуздої з медичної точки зору гомеопатії, як бенефіціар колись однієї з найбільших аптечних мереж, як бізнесмен, що не повертає кредити. І як колишній керівник Державної служби з лікарських засобів, який допустив до легального продажу препарати, що містять наркотичні речовини", — зазначає видання.

За даними Контрольно-ревізійного управління, під час перебування Пасічника на посаді голови Держслужби з ліків в 2002-2003 роках, аптечна мережа "Фалбі", яка належала йому, почала вигравати тендери з держзакупівель один за іншим.

"Пасічник зіграв всі головні ролі в цих "схемах": був при владі, мав доступ до бюджетних грошей і володів бізнесом. Були зафіксовані випадки, коли Пасічник примудрявся продати державі медпрепарати близьких йому фірм за ціною, що в пʼять разів перевищують ринкові", — пише автор матеріалу.

У 2014 році Пасічник знову очолив Держлікслужбу, де встиг потрапити у скандал з доступом на український ринок нарковмісних препаратів, з яких в кустарних умовах готували наркотики.

"Пасічник видав дозвіл на імпорт в Україну популярного серед наркоманів індійського препарату "Кофекс", що містить наркотичні речовини. Просто уявіть собі, що в аптеках можна вільно купити наркотики. А так і було. Саме тому "Кофекс" почали називати "аптечним наркотиком №1", — наголошується в статті.

Після цілої низки корупційних скандалів, в 2015 році Михайло Пасічник був звільнений з посади.

Як повідомлялося, радник Єрмака Михайло Пасічник також заборгував держбанку "Укрексімбанк" 1 млрд грн.

    Реклама на dsnews.ua