• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Денісова назвала кількість українців-бранців Кремля: 2/3 з них — кримські татари

У в'язницях Росії та окупованого Криму утримується 121 громадянин України, у тому числі 86 кримських татар

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Нам треба враховувати ситуацію, що по тюрмах, по в'язницях у РФ та в окупованому Криму (знаходяться — ред.) 121 громадянин України, з них 2 жінки, одна — дуже літня. Зокрема, 86 кримських татар, яких просто за те, що вони інакше думають (посадили до — ред.) в'язниць, і всіх інших українців — теж", — уточнила Денісова.

За її даними, із цієї кількості 106 осіб перебувають у в'язницях у РФ, інші — у в'язницях у Криму. Як зазначила омбудсмен, значну частину цих осіб раніше засудили на великі терміни відбування покарання, — наприклад, по 14, 16, 20 років і т.д.

Окремо Денісова поінформувала, що відносить тих громадян, які перебувають у в'язницях у РФ, Криму та на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, до тієї категорії осіб, яких важко захистити та яких можна захистити, зокрема, говорячи про них щодня.

Розповідаючи про осіб, які перебувають у в'язницях в ОРДЛО, вона особливо наголосила на питанні підтвердження знаходження тих чи інших осіб у цих в'язницях.

"Я змушена спілкуватися з так званими уповноваженими і в Криму, і в Луганській області, і у Донецькій області, на тих частинах, які окуповані, щоб дізнатися щось про людину, щоб мене поінформували про стан здоров'я (цих осіб — ред.), щоб домовитися, щоб передати ліки тим, хто хворий, а хворі (там — ред.) майже всі", — поінформувала Денисова.

Але як уточнила український омбудсмен, ми кожного (з таких осіб — ред.) пам'ятаємо і кожного повернемо.

Як повідомляла "ДС", Україна на засіданні Тристоронньої контактної групи вимагає від Росії допустити представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста до ув'язнених на території ОРДЛО.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua