• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Денисова зажадала негайно повернути українських громадян, затриманих у Білорусі

Реклама на dsnews.ua

У Білорусі вже затримали чотирьох українців — Костянтина Реуцького, Євгенія Васильєва, Оксану Альошину і хлопця, ім'я якого не розголошується. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова вимагає від білоруської сторони якомога швидше повернути їх додому

Про це йдеться в заяві Денисової, опублікованній в Facebook, передає "ДС".

У заяві наголошується: "В терміновому порядку звертаюся до Голови Комісії з прав людини, національних відносин і засобів масової інформації Палати представників Національного зборів Республіки Білорусь Андрію Наумовичу з проханням забезпечити належний правовий захист двох затриманим під час акцій масового протесту в Білорусі українським волонтерам Євгену Васильовичу і Костянтину Реуцькому, а також двом іншим громадянам України — Оксані Aльошиній і хлопцю, чиє ім'я поки не розголошується.

Також закликаю Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, президента Міжнародного комітету Червоного хреста Петера Маурера, Голову ОБСЄ Едді Раму і інші міжнародні правозахисні організації сприяти забезпеченню правового захисту затриманим громадянам України".

Денисова продовжила: "Крім того, відразу після затримання звернулася до Надзвичайного і Повноваженого посла України в Республіці Білорусь Ігоря Кизиме з проханням встановити їх місцезнаходження і перевірити, чи застосовувалася до громадян України фізична сила або психологічний тиск з боку правоохоронних органів Білорусі.

Підкреслюю, відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини влада Білорусі повинна негайно після затримання повідомити дипломатичних представників України про місцезнаходження наших співгромадян та надати доступ для безпосереднього спілкування з ними".

"Вимагаю від білоруської сторони якнайшвидше повернути українців додому! У той же час приєднуюся до закликів Міністерства закордонних справ України і прошу громадян України поки що утриматися від поїздок в Білорусь", — резюмувала Денисова.

⚡️У терміновому порядку звертаюсь до Голови Комісії з прав людини, національним відносинам і засобам масової інформації...

Gepostet von Людмила Денісова am Donnerstag, 13. August 2020

Як повідомляла "ДС", в Мінську 12 серпня затримали двох громадян України — волонтерів благодійної організації "Схід SOS" Костянтина Реуцького і Євгенія Васильєва. Згодом МЗС підтвердило їх затримання. Місцеві силовики порушили проти українців кримінальні справи у зв'язку з масовими заворушеннями.

МЗС України поки не знає, де утримують Реуцького і Васильєва. За даними правозахисників, вони жодним чином не пов'язані з подіями в Білорусі.

Пізніше українським дипломатам стало відомо вже про третє затримання білоруськими силовиками громадянки України Оксани Aльошиної.

Крім того, у білоруському місті Брест під час протестів затримали українця і зараз він перебуває в СІЗО.

    Реклама на dsnews.ua