• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Денисова зажадала від Москальковой повідомити про підстави арешту в окупованому Криму українських рибалок

Реклама на dsnews.ua
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що її колега з Росії Тетяна Москалькова зобов'язана пояснити, на якій підставі в окупованому Криму були затримані, а потім заарештовані українські моряки

Про це Денисова повідомила у Facebook, передають "ДС".

"Російська Федерація продовжує незаконно затримувати громадян України на тимчасово окупованій території Кримського півострова, при цьому не надає офіційні дані в уповноважені органи України", - написала вона в соцмережі.

Денісова нагадала, що 4 лютого рішенням підконтрольного Кремлю "Київського районного суду" в окупованому Сімферополі був незаконно заарештований кримський татарин Наріман Межмединов, однак про це затримання стало відомо лише сьогодні з повідомлення прес-служби російської ФСБ.

Також 15 лютого прикордонники ФСБ РФ затримали в Азовському морі судно з громадянами України на борту, але офіційні повідомлення про підтвердження особистих даних цих людей і їх процесуальному статусі також відсутні.

"Звертаюся до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяні Москальковой з вимогою надати офіційні дані про затриманих громадян України, зокрема їх повні анкетні дані, підстави затримання і процесуальний статус, а також перевірити дотримання прав затриманих громадян України на належне утримання, справедливий суд і захист. Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій тримати на контролі ситуацію з черговими фактами затримання країною-агресором громадян України і не допустити порушення їхніх основних прав і свобод", - написала український омбудсмен.

Нагадаємо, за фактом захоплення російськими окупантами українського судна в Азовському морі відкрито кримінальне провадження.

Зазначимо, представництво президента України в аннексированном Криму відстежує ситуацію з затриманням Росією українських рибалок в Азовському морі.

Раніше повідомлялося, що російські прикордонники Федеральної служби безпеки в Азовському морі затримали чотирьох українських рибалок.

    Реклама на dsnews.ua